2 lipca 2017 Rolnictwo 0

 

Pewnie zastanawiamy się teraz, czym jest pryzma? Pewnie nie każdy z nas to wie i nic dziwnego, bo w końcu jest to termin typowo rolniczy i raczej większość z nas nie miała z nim do czynienia, choć za pewne większość z nas widziała pryzmy, tylko czasami po prostu ciężko skojarzyć jest jakąś obserwację z nazwą, której znaczenia się nie zna. Ale to nie problem, bo wszystko za chwilę zostanie dokładnie wyjaśnione.

Pryzmy i ich ochrona

folia rolnicza na pryzmyKrajobraz pól, na których znajda się bele zapewne znany jest każdemu z nas. To nic nowego, a wiemy, że tam, w takich szczelnie zawiniętych paczkach rolnicy przechowują swoje plony, a folia, w których się one znajdują ma chronić je przed wszystkimi ewentualnymi niemile widziany zjawiskami pogodowymi, jak śnieg, czy deszcz. Pryzma z kolei to miejsce, gdzie rozłożone są plony. Nie są one pakowane w oddzielne bele, ale są przechowywane na jakiejś określonej powierzchni pola i tworzą po prostu małą górkę. Potrzebna jest w ich przypadku folia rolnicza na pryzmy, tak, żeby chroniła te nasze górki również przed wszelkimi opadami, czy wiatrem. Tym różni się przechowywanie plonów w postaci pryzmy, że jest prostsze, szybsze, łatwiejsze, ale wymagana jest do tego zupełnie inna folia. Musi być ona zdecydowanie twardsza i mocniejsza, musi być zrobiona z najlepszej jakości materiałów, żeby nie przepuściła choć kropelki cieszy i aby dobrze chroniła plony.

To jeden ze sposobów na przechowywanie plonów, nie każdy z nas go zna, ale z pewnością kojarzmy wiejskie krajobrazy, na których znajdują się własnie takie pryzmy. Wygląda to fajnie i ciekawie i bezwzględnie pomysł jest również dobry, szybki i skuteczny, ale tylko pod warunkiem, że zastosowana zostanie odpowiedniej jakości folia, która nie zawiedzie niezależnie od pogody.