5 stycznia 2016 Hobby 0

Ostatnio na wykładzie mój profesor powiedział, że jeśli ktoś nie chce pisać egzaminu to ma dla niego projekt. Udało mi się pierwszemu zgłosić. Więc i mi przypadł. Bez zastanowienia brałem, ponieważ wiedziałem, że egzaminy u tego gościa to tragedia, a projekty jako tako przepuszcza, jednak bardziej ochoczo. Powiedział, żebym dobrał sobie jedną osobę, która mi pomoże, ponieważ mieliśmy zrobić stronę internetową.

Projekty na studia też mogą być interesujące

sklep wędkarskiPo zajęciach wraz z kolegą zostałem, żeby dowiedzieć się więcej szczegółów. Ciekawi co mamy zrobić dreptaliśmy z nogi na nogę, żeby nie zachciało mu się strony, która ostatecznie będzie niemal niewykonalna, albo gdzieś głęboko ukryta. Ale nie. Na całe szczęście okazało się, że ma on jeszcze sklep wędkarski i chce, żebyśmy utworzyli mu internetowy sklep wędkarski, jeszcze zanim wyszliśmy powiedział, że lepiej jednak, żeby była to internetowa hurtowania wędkarska. Wzięliśmy się do pracy i szło nam dość dobrze, Hurtownia wędkarska online nie była jakoś specjalnie trudna. Najgorzej pierwszym razem zrobić koszyk, później już jakoś idzie. Logowanie, bazy danych CMS itp. Wszystko szło dobrze. Ja wziąłem się za stronę techniczną, mój kumpel wziął się za design strony, ponieważ w tym czuliśmy się najlepiej. Praca trwała około dwa tygodnie, wynająłem nawet dwie osoby za dwa piwa, żeby testowały naszą stronę. Znaleźli kila błędów, które od razu naprawiliśmy. Zabezpieczyliśmy panel logowanie przed wstrzykiwaniem SQL’a, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób na włamanie się do nas na stronę. Administrator miał możliwość oczywiście dodawanie i usuwanie przedmiotów oraz wgląd na konta użytkowników, dodatkowo mógł usunąć jeśli użytkownik był nieaktywny przez jakiś tam czas. Uważam, że postaraliśmy się z tą stroną. Zanieśliśmy naszemu profesorowi do pokazania, żeby ocenił, czy coś jeszcze musimy zmienić, czy już może być? Profesorowi się nie podobał design i kazał zmienić na coś innego, co sam rozrysował. Moim zdaniem nasza strona lepiej wyglądała, ale klient nasz pan.

Teraz zostało wrzucić sprzęt wędkarski na stronę i odpalać, jednak to już do nas nie należy. Zostawiliśmy już to mu, niech się sam bawi. By dostaliśmy za to po ocenie bardzo dobrej, co jest dla nas najważniejsze.