
Niektórzy z nas mogą myśleć, iż praca animatora jest lekka i szybka. Może taka być, gdy osoba tworząca animacje ma duże doświadczenie, jednak ta praca zawsze wymaga cierpliwości oraz spostrzegawczości. To wiele godzin obserwacji oraz planowania, które opłaca się, ponieważ w ostatecznym efekcie możemy oglądać fascynujące produkcje.
Fantastyczna praca animatora w studiu
Chcąc poznać pracę animatora musimy wiedzieć, że jest ona długotrwała i nie polega jedynie na animowaniu. Tak naprawdę intrygujące animacje reklamowe powstają dzięki cierpliwości, spostrzegawczości oraz planowaniu. Praca animatora zawsze zaczyna się od pomysłu, który należy potem przemyśleć. Jeśli wydaje się nam to dobrą myślą zaczynamy poszukiwać referencji, a niekiedy nagrywamy sami siebie, aby mieć dokładnie to czego oczekujemy. Następnie tworzymy szybkie rysunki na małych karteczkach, które możemy pokazać później innym osobom, aby zweryfikowały nasz pomysł. Nie musimy mieć do tego ogromnego talentu. Jeśli pomysł się przyjmie tworzymy storyboard, który dalej jest niedokładnymi rysunkami, jednak nieco bardziej wyraźnymi. Do tego możemy dodać ścieżkę dźwiękową i znów pokazać innym. Po tym etapie zaczynamy dokładniejsze weryfikowanie referencji i możemy zacząć pracę klatka po klatce. To prawdopodobnie będzie najszybszy etap, jednak bardzo satysfakcjonujący. Warto zainteresować się procesem powstawania reklam i innych animacji.
Tworzenie animacji mogłoby się wydawać zajęciem prostym i szybkim. Są to jednak godziny poświęcone na szukanie referencji, pomysłów, szybkie rysunki jak i konfrontowanie pomysłu z innymi osobami. Oczywiście, znajomość programu do animacji jest bardzo ważna, jednak sama spostrzegawczość i cierpliwość też jest nieocenioną cechą animatora.