21 marca 2018 Edukacja 0

Dobre relacje i poznanie swoich współpracowników w firmie to podstawa owocnej pracy zespołowej, która w efekcie przynosi ogromne korzyści dla rozwoju działalności. Każda firma powinna zafundować swoim pracownikom wspólny wyjazd.

Zalety firmowej wycieczki

wyjazd integracyjnyZarówno współpracownicy jak i szefostwo powinni być zgranym zespołem, lecz nic nie nawiąże tak dobrych relacji jak firmowy wyjazd integracyjny. Na taką wycieczkę może a czasem musi pojechać każdy pracownik w danej firmie bez żadnych wyjątków, nie ma znaczenia jaki dział i jakie stanowisko, każdy ma prawo skorzystać z takiego wyjazdu. W przypadku, gdy firma jest bardzo duża, takie wyjazdy organizowane są np. na działy, ponieważ logistycznie i finansowo wyjazd liczący 100 lub więcej osób byłby trudny do zrealizowania. Do tej pory wyjazdy integracyjne otoczył stereotyp narzucający pogląd, że to pretekst do picia dużej ilości alkoholu, lecz pomału ten stereotyp zanika. Firmy organizują coraz bardziej ciekawe zajęcia i atrakcje podczas wspólnych wyjazdów i nie ograniczają ich do siedzenia w restauracji czy hotelu, gdzie pozostaje jedynie rozmowa i picie alkoholu. Dzięki paru dniom spędzonym w miłej atmosferze korzystając z ofert wycieczki pracownicy mogą odpocząć, zebrać energii do dalszej pracy a także nawiązać relacje z innymi pracownikami lub szefostwem co w efekcie prowadzi do owocnej pracy i lepszych jej wyników. Przedsiębiorstwa często korzystają z usług innych firm organizujących takie wyjazdy, ponieważ specjalizują się oni w układaniu i dobraniu odpowiednich ofert.

W ramach takiego wyjazdu integracyjnego można nie tylko rozerwać się w towarzystwie innych pracowników, lecz można skorzystać ze szkoleń lub konferencji, które dość często dodawane są do oferty. Warto skorzystać z takiej możliwości, aby poszerzyć horyzonty.