7 stycznia 2016 Hobby 0

Siłownia już od wielu lat nie jest tylko i wyłącznie formą spędzania czasu przez mężczyzn i coraz częściej możemy znaleźć tam kobiety, które również chcą popracować nad swoją sylwetką oraz zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

Czemu kobiety też powinny ćwiczyć na siłowni?

lawkaWzrost popularności siłowni u kobiet jest zauważalny także poprzez wpływ wszelkich trenerek udzielających się na portalach społecznościowych. W telewizji w kanałach skierowanych do żeńskiej części społeczeństwa również kładziony jest duży nacisk na to, aby poderwać się spod kanapy i zacząć się trochę ruszać. Co prawda urządzenia takie jak orbitrek treningowy czy ławka na siłownie nie są zbyt popularne dla pań, gdyż są to sprzęty zarezerwowane bardziej dla mężczyzn, ale panie mogą chętnie wykorzystać urządzenie takie jak chociażby bieżnia treningowa. Niektóre siłownie oferują także wspólne karnety dla par. Gdy wybranki mężczyzn będą gubiły zbędne kilogramy to Ci mogą w tym czasie np. pograć w piłkarzyki czy położyć się na stół do masażu i oddać się relaksacyjnemu masażowi, który potrafi równie mocno zmęczyć i wzmocnić mięśnie jak niejedna sesja na siłowni. Jeśli chodzi o panie na siłowni to często krępują się one ćwiczyć na siłowni i najczęściej ograniczają się do prostych ćwiczeń w zaciszu domowym lub do biegania. Siłownie jednak są lepiej przygotowane na to, że oprócz mężczyzn zaczynają ćwiczyć także i kobiety. Celem kobiet jest przede wszystkim spalenie tkanki tłuszczowej, a tylko na siłowni można odbyć przeznaczony do tego trening typu cardio. Chodzenie na siłownie sprawia także, że kobiety będą się lepiej czuły same ze sobą. Każda kobieta chce się podobać mężczyznom, a świadomość, że robią coś w tym kierunku sprawia, że czują się one lepiej same ze sobą i są tym samym bardziej pewne siebie. Ćwiczenia są także odpowiedzialne za wytwarzanie endorfin, które są odpowiedzialne za poczucie szczęścia, a ich wahanie jest szczególnie odczuwalne u kobiet.

Kobiety często boją się, że podczas ćwiczeń wzrosną ich mięśnie i zwyczajnie mówiąc, będą po prostu większe. Ciała kobiety i mężczyzny są zbudowane w inny sposób i kobietom z pewnością nie grozi rozrost tkanki mięśniowej jak to ma miejsce u mężczyzn.