21 stycznia 2022 Motoryzacja 0

Mogłoby się wydawać, że lakier samochodowy sam w sobie jest odporny na uszkodzenia, gdyż po zaschnięciu staje się twardy. Jednakże można go porównać do lakieru na paznokciach, który identycznie wygląda, ale pod wpływem różnych czynników odpryskuje.

Czym zabezpieczyć lakier samochodu?

lakiernicze powłoki ochronne w gdańskuZ pewnością lakier samochodowy jest trwalszy niż ten, którym malowane są paznokcie, jednakże nie jest on niezniszczalny. Jeżeli w trakcie jazdy uderzy w samochód maleńki kamyczek, to z pewnością może zostawić ślad, podobnie będzie, kiedy w trakcie parkowania zahaczymy autem o wystające gałęzie czy żywopłot. Jego powierzchnia może być błyszcząca lub matowa, ale nie będzie odporna na uszkodzenia takie jak zarysowania, odpryski czy miejscowe przebarwienia. Lakiernicze powłoki ochronne w Gdańsku są jedną z lepszych metod ochronnych, które można wykonać na dowolnym pojeździe. Jednakże ze względu na dość wysoką cenę, decydują się na taki zabieg głównie właściciele samochodów klasy premium. Najczęściej wybieranym zabiegiem jest powłoka ceramiczna, która po wyschnięciu tworzy na lakierze twardą warstwę zabezpieczającą. Taka powłoka skutecznie chroni lakier przed wszelkimi uszkodzeniami nawet przez pięć – sześć lat, zatem niejednokrotnie jest ona warta swojej ceny. Przeważnie z takiego zabiegu korzystają osoby, dla których wygląd samochodu jest bardzo ważny, pojazd jest przeznaczony do wynajmu na specjalne okazje lub też jego właściciel chce go sprzedaż z zyskiem. Taka usługa z pewnością podniesie wartość rynkową pojazdu.

Jedynym wymogiem przy stosowaniu specjalnych ceramicznych powłok ochronnych, jest odpowiednie przygotowanie powłoki lakierniczej. Musi ona być idealnie gładka i wolna od odprysków. Wykonanie takie zabezpieczenia lakieru zajmuje od jednego do trzech dni.