16 maja 2020 Rolnictwo 0

 

Kilka lat temu zajęłam się uprawą roślin ozdobnych. Jest to bardzo dobry biznes, ponieważ ludzie uwielbiają wszelkie kwiaty i niejadalne rośliny. Ponieważ miałam wiele zamówień, zastanawiałam się nad tym, jak rozszerzyć działalność mojego biznesu. Koleżanka poleciła mi użycie stymulatorów wzrostu roślin, żeby szybciej rosły i dawały większe, obfitsze plony.

Czym jest stymulator wzrostu roślin ozdobnych?

stymulatory wzrostu roślin ozdobnychZainteresowałam się tym tematem. Postanowiłam poszukać informacji na temat tego, co daje zastosowanie takiego stymulatora w przypadku roślin ozdobnych i jaki jest najlepiej wybrać. Poszukiwania interesujących mnie informacji rozpoczęłam od internetu. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: stymulatory wzrostu roślin ozdobnych, i zaczęłam przeglądać wyniki. Trafiłam na ciekawą publikację na ten temat. Dowiedziałam się, że stymulatory roślin ozdobnych zawierają w składzie silne hormony roślinne pobudzające roślinę do wzrostu oraz obfitego kwitnienia. Dobry stymulator wzrostu roślin ozdobnych to taki, który zawiera w swoim składzie również składniki mineralne gwarantujące odpowiednią równowagę kwasowo – zasadową gleby w której rosną rośliny. Dzięki temu rośliny są odporne na szkodniki chorobotwórcze i niekorzystne warunki atmosferyczne. Dopiero wtedy efekt wzrostu rośliny jest najlepiej widoczny. Dowiedziałam się też, że stymulatory są produktami ekologicznymi.

Do swojego przedsiębiorstwa zakupiłam stymulator wzrostu roślin ozdobnych w postaci płynnego koncentratu w pełni rozpuszczalnego w wodzie. Był on bardzo wydajny i ekonomiczny. Jeden litr preparatu wystarczy do nawożenia około jednego hektara pola. Opryski takim stymulatorem należy powtarzać regularnie, co kilka tygodni, ale najbardziej intensywnie należy go używać na wiosnę, w okresie intensywnego wzrostu uprawy.