2 sierpnia 2022 Gotowanie 0

Od najmłodszych lat moja córeczka miała problemy z układem pokarmowym. Chodziłam z nią no wielu lekarzach i robiłam naprawdę wiele badań. Jednak dopiero ostatnio lekarzom udało się ustalić, że jest ona po prostu uczulona na gluten. Dietetyk i pediatra zapewniali mnie, że wszystkie jej dolegliwości ustąpią, jeśli wyeliminuje gluten z jej diety.

Kupno smacznej żywności bez glutenu

smaczna żywność bezglutenowaW pierwszej chwili wydawało mi się, że stanęłam przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Nigdy nie piekłam żadnych ciast i pieczywa, ani nie gotowałam dań bezglutenowych. Musiałam się tego nauczyć. Najpierw jednak musiałam kupić niektóre składniki. Potrzebna mi była smaczna żywność bezglutenowa. Po jej zakup udałam się do lokalnego sklepu ze zdrową żywnością. Całe szczęście sprzedawczyni okazała się niezwykle kompetentna i pomogła mi wybrać najlepszą żywność. W pierwszej kolejności kupiłam mąkę kukurydzianą i ryżową, która była pozbawiona glutenu. Dowiedziałam się od niej, że dzięki takim mąką można upiec naprawdę pyszne pieczywo oraz słodkie ciasta biszkoptowe bezglutenowe. Wiedziałam, że będę chciała jak najszybciej wypróbować takie wypieki, dlatego od razu kupiłam również bezglutenowy proszek do pieczenia. Sprzedawczyni poleciła mi także bezglutenowe makarony, których kupiłam kilka rodzajów. Zdecydowałam się także kupić budynie oraz galaretki bez dodatku tego składnika.

Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona z zakupionej żywności. Przede wszystkim nie spodziewałam się, że artykuły spożywcze bez glutenu można dostać w tak niskiej, atrakcyjnej cenie. Jednak jeszcze ważniejsze okazało się dla mnie to, że to jedzenie było naprawdę smaczne. Nie spodziewałam się, że w ogóle nie odczuję różnicy w smaku pomiędzy żywnością bezglutenową, a jej tradycyjnymi odpowiednikami.