22 stycznia 2021 Zdrowie i Uroda 0

Od dłuższego czasu byłam w związku z obcokrajowcem. Mówił on tylko po angielsku, ale ja również świetnie znałam ten język, dlatego nie miałam problemu z tym, żeby się dogadać. Ostatnio jednak zaczęliśmy mieć problemy ze wspólnym mieszkaniem. Nie mogliśmy się dogadać co do obowiązków domowych. W końcu ustaliliśmy, że musimy wybrać się do psychologa.

Udaliśmy się na konsultację psychologiczną

konsultacja psychologiczna po angielskuWiedziałam, że będę musiała znaleźć takiego psychologa, który mówi w języku angielskim. Na szczęście nie musiałam długo szukać, ponieważ moja koleżanka z pracy doradziła mi bardzo dobrego psychologa. Konsultacja psychologiczna po angielsku to była jedna z usług jaką on oferował. Najważniejsze było dla mnie to, że język angielski był dla niego drugim językiem ojczystym, dlatego wiedziałam, że bez problemu dogadamy się z nim, nawet jeśli w międzyczasie przyjdzie nam używać fachowego, medycznego słownictwa. Wzięłam od koleżanki numer telefonu do jego gabinetu i od razu zapisałam się na wizytę. Miał on bardzo szybkie terminy, dlatego umówiłam nas z partnerem na wizytę już na przyszły tydzień. Już po pierwszej wizycie przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Ten psycholog nie dość, że świetnie mówił po angielsku to w dodatku okazał się wielkim profesjonalistą i fachowcem. Szybko znalazł dla nas bardzo dobre rozwiązanie, które się sprawdziło.

Mimo wszystko, kontynuowaliśmy u niego terapię, żeby mieć pewność, że robimy wszystko w porządku. Dzięki jego pomocy udało nam się dogadać i kiedy tylko zauważamy, że znowu mamy jakieś mentalne i psychologiczne problemy umawiamy się do niego na wizytę kontrolną. Od razu wie on, w którym miejscu robimy błąd  dlaczego nie możemy się dogadać. To specjalista psychoterapii a nie leków, dlatego jestem z niego zadowolona.