9 sierpnia 2022 Piękno i zdrowie 0

Zbliżała się jesień, a wraz z nią pierwsze w tym roku chłodniejsze dni. Zazwyczaj od razu w takie dni zakładam czapkę, ponieważ zależy mi na tym aby się nie przeziębić. Teraz jednak było jeszcze za ciepło na grubą, zimową czapkę. W swojej szafie nie miałam nic, co mogłoby mnie ochronić od lekkiego wiatru i delikatnego jesiennego deszczu. Postanowiłam wybrać się więc na zakupy.

Zdecydowałam się na wygodny, damski kaszkiet

czapka kaszkiet damskaUdałam się do galerii handlowej, gdzie w jednym ze sklepów udało mi się znaleźć duży wybór czapek damskich. Nie miałam pojęcia, którą wybrać. Poprosiłam więc o pomoc sprzedawczynię. Powiedziałam jej, że zależy mi na tym, aby czapka była wygodna i praktyczna, a także idealnie pasowała na jesienne dni. Od razu podpowiedziała mi ona, że najlepsza będzie dla mnie czapka kaszkiet damska. Pokazała mi ona taką czapkę. Nadmieniła, że jest to model często wybierany przez klientki. Czapka jest niezwykle wygodna, ponieważ można ją swobodnie naciągnąć na tył głowy. Z tyłu ma delikatną gumkę, która zabezpiecza czapkę przed spadnięciem z głowy w przypadku wiatru. Jednocześnie gumka nie uwiera i nie odbija się na fryzurze. Jest to zazwyczaj bardzo doceniane przez wszystkie panie. Ważne jest również to, że posiada ona daszek. W razie deszczu daszek kaszkietu chroni twarz. Zabezpiecza więc makijaż przed rozmyciem i okulary przed ciężkimi do zmycia kroplami wody.

Zdecydowałam się od razu zakupić czapkę, ponieważ było ona dostępna w niezwykle niskiej, przystępnej cenie. Okazało się także, że wybrane przeze mnie kaszkiety można zakupić w wielu wariantach kolorystycznych. Ja zdecydowałam się na klasyczny czarny kolor, ponieważ uznałam że będzie on pasował do każdej stylizacji zarówno na co dzień, jak i od święta. Jestem zadowolona z wyboru.