5 października 2022 Motoryzacja 0

Moja córka od urodzenia poruszała się tylko i wyłącznie na wózku. Z wiekiem rosła i jej przemieszczanie się samochodem stało się coraz bardziej uciążliwe. Nikt już nie miał siły na to, aby przesadzać ją z wózka do samochodu. Wobec tego zdecydowałam się kupić specjalne auto dostosowane do jej potrzeb, żeby mogła wjeżdżać do niego swoim wózkiem.

Wybrałam specjalne auto dla osób niepełnosprawnych

specjalne auta dla niepełnosprawnychW tym celu udałam się do miejsca, gdzie można było dostać specjalne auta dla niepełnosprawnych. Po obejrzeniu kilku polecanych przez sprzedawcę modeli, zdecydowałam się na samochód, który wydawał mi się najbardziej odpowiedni. Było to specjalne auto, które z tyłu nie posiadało tradycyjnego fotela pasażera tylko specjalny podjazd dla osób niepełnosprawnych, które mogły wjechać do środka swoim wózkiem inwalidzkim. Dodatkowo auto posiadało wszelkie uchwyty oraz specjalne pasy bezpieczeństwa, dzięki którym osoba niepełnosprawna mogła czuć się w samochodzie bezpiecznie i zachować jak największą samodzielność. Bez względu na to, czy poruszała się wózkiem ręcznym czy elektrycznym przy wjeździe i wyjeździe z samochodu nie musiała prosić nikogo o pomoc. To bardzo ważne dla osób niepełnosprawnych, aby zachować jak największą samodzielność. Kiedy dowiedziałam się, że samochód jest tani i dostępny niemal od ręki od razu zdecydowałam się go zakupić.

Szybko przekonałam się, że to był prawdziwy „strzał w dziesiątkę”. Auto było naprawdę solidne. Nadawało się zarówno na krótkie odcinki, jak i na długie trasy. Oprócz tego, tak jak w przypadku każdego samochodu zwróciłam uwagę na to, że naprawdę mało ono pali, co było dla mnie bardzo ważną informacją. Teraz moja córka może liczyć na więcej samodzielności, a ja nie mam problemu, żeby ją gdziekolwiek samodzielnie zawieźć.