17 lipca 2022 Zdrowie i Uroda 0

W Polsce, produkty konopne są powszechnie dostępne dopiero od kilkunastu lat, ponieważ wcześnie były one prawnie zakazane. Ich działanie jest tak dobrze znane, dzięki licznym badaniom naukowym, które udowadniają, że konopi nie należy się bać.

Dla kogo jest olejek konopny?

cannabigold relaxBez wątpienia, nasze zdrowie jest w naszych rękach, ponieważ codziennie dokonujemy wyborów, które mają na nie wpływ. Wybierając niezdrową żywność i praktykując złe nawyki, z pewnością nasz organizm szybko odmówi posłuszeństwa. Dlatego też tak wielu ludzi wraca do natury i szuka też takich produktów na rynku, które mogą stanowić alternatywę dla popularnych środków farmakologicznych. Jednym z nich może być olejek Cannabigold relax, który w przeważającej części składa się z oleju konopnego oraz z naturalnych wyciągów i ekstraktów roślinnych. Przede wszystkim znajdziemy w nim dużą ilość CBD, czyli kannabidiolu, który wykazuje szerokie działanie lecznicze i prozdrowotne. Choć jest to tylko jedna z czterystu osiemdziesięciu czynnych substancji zawartych w konopiach, to jednak jest ona najcenniejsza. Niezależne badania naukowe prowadzone na całym świecie potwierdziły, że CBD posiada działanie przeciwzapalne, przeciwdrgawkowe, antynowotworowe czy też wyciszające. Olejek z serii Relax, zawiera wyciąg z lawendy, melisy i chmielu, które w naturalny sposób wyciszają, pomagają się odstresować i zrelaksować. Na swój sposób wspomagają one działanie kannabidiolu, który również wykazuje podobne działanie. Z powodzeniem może zastąpić powszechnie stosowane środki farmakologiczne.

W sprzedaży znajdziemy olejki konopne w kilku stężeniach, które mają bezpośredni wpływ na szybkość i skuteczność działania. Jednakże warto pamiętać, że wraz z większym stężeniem CBD, rośnie też cena produktu, który finalnie może kosztować nawet 600 zł.