10 kwietnia 2017 Technologie 0

Każdy sprzęt ma to do siebie, że czasami odmawia posłuszeństwa. Według ostatnich badań najczęściej naprawianym urządzeniem w serwisach są laptopy. Nic w tym dziwnego, skoro w większości gospodarstw domowych jest ich nawet po kilka sztuk, a ich eksploatacja jest niezmiernie duża. Niektóre sprzęty są włączone niekiedy 24 godziny na dobę.

Najczęściej do serwisu oddawane są laptopy

serwis komputerowy poznańDuża popularność laptopów wynika z tego, że są nam po pierwsze niezbędne do pracy i nauki, a po drugie łatwo jes zakupić w całkiem przystępnych cenach. Fakt, iż są używane przez nas praktycznie cały czas sprawia, że serwisy mają pełne ręce roboty. Jak podaje pewien anonimowy serwis komputerowy poznań przoduje w ilości naprawianego sprzętu w ciągu roku. Ten sam anonimowy serwis zlecił bowiem niedawno przeprowadzenie badań rynkowych. Okazało się, że najczęściej psujące się urządzenia to właśnie laptopy. Zaraz za nimi uplasowały się pralki, a po nich lodówki. Może trochę dziwić fakt, że w pierwszej piątce nie ma telewizorów. Wynika to jednak zapewne z faktu, iż to właśnie laptopy często zastępują wielki ekran jak chodzi o oglądanie filmów czy meczy. Badania wykazały również, że każde domostwo posiada średnio trzy komputery mobilne. I pomyśleć, że jeszcze dziesięć lat temu jeden komputer stacjonarny był szczytem marzeń. Obecnie laptopy wymieniamy średnio co trzy lata. Wynika to przeważnie z tego, iż masowa produkcja sprzętu zmniejszyła jego jakość, a naprawa kosztuje czasami więcej niż zakup nowego.

Popularność laptopów doprowadziła do sytuacji, w której serwisy komputerowe aż toną od ilości sprzętu do naprawy. Nadmierna eksploatacja sprzętu oraz jego obniżająca się jakość prowadzą do dużego obrotu laptopami na rynku. Mogłoby się wydawać, że korzystają na tym wszyscy, oprócz klientów. Istnieje jednak jedna, niepowtarzalna korzyść w postaci obniżonych cen.