
Nowym urządzeniem, które pojawiło się nie tak dawno temu na polskim rynku, jest pompa ciepła powietrzna. Rodzi się jednak pytanie – w jaki sposób możliwe jest odebranie ciepła z zimnego powietrza. To pytanie jest bardzo istotne zwłaszcza w naszym kraju, kiedy większość dni w ciągu roku jest jednak chłodnych, a jesień i zima trwają dość długo.
Połączenie pompy z istniejącą instalacją grzewczą
Okazuje się, że jak najbardziej jest to możliwe. Nawet jeśli temperatura na zewnątrz budynku jest ujemna, to można odebrać ciepło znajdujące się w powietrzu zewnętrznym, a oprócz tego ogrzać tym ciepłem dom albo wodę użytkową. Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że takie powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które służą do ustawiania na zewnątrz budynku. Nie trzeba więc gospodarować specjalnie wolnej przestrzeni w domu jednorodzinnym, aby umieszczać tam pompę. Przeciwnie – wystarczy trochę więcej wolnego miejsca na posesji, by ustawić pompę. Na pewno pompy ciepła – kujawsko pomorskie spełnią oczekiwania wszystkich tych, którzy cenią sobie troskę o środowisko naturalne. Jednostki pompy ciepła można bez żadnych problemów połączyć z istniejącymi już instalacjami grzewczymi znajdującymi się w danym budynku. Takie połączenie pozwoli na powstanie kompletnego systemu ogrzewania oraz produkowania ciepłej wody. Rozwiązania tego typu stosowane są nie tylko w przypadku domów jednorodzinnych, ale również w dużych budynkach – szkołach, przedszkolach, budynkach instytucji publicznych.
Wybierając system ogrzewania zależy nam przecież na tym, by ogrzewane było nie tylko powietrze w budynku, ale również woda użytkowa i to o każdej porze roku. Teraz jest to jak najbardziej możliwe. Wystarczy zdecydować się na zakup pompy ciepła, która działa nawet wtedy, kiedy na zewnątrz jest zimno, a temperatura jest ujemna.