4 lutego 2017 Budownictwo 0
ogrodzenia

Kiedy byłam mała często jeździłam z moimi rodzicami do cioci na Śląsk. Pamiętam jedno lato kiedy mój tato postanowił że pomoże wujkowi przy postawieniu ogrodzenia. Stwierdzili obaj, że nie będą wynajmować specjalnej firmy lecz postawią je sami. Zanim zabrali się do pracy ciocia pokazywała różne ogrodzenia które jej się podobały.

Jakie ogrodzenia wybierze wujek?

ogrodzeniaWujek chciał żeby to były ogrodzenia betonowe, ale ciocia się na to absolutnie nie zgodziła. Powiedziała, że mają być to ogrodzenia panelowe i koniec kropka. Mnie też jako dziecku bardzo spodobało się to ogrodzenie panelowe. Dobrali również rewelacyjny betonik, jak się później okazało była to podmurówka betonowa. Kiedy wszystkie materiały mieli już na miejscu, panowie zabrali się do roboty. Obserwowałam ich pracę, ponieważ była śliczna pogoda, a ja nie chciałem siedzieć w domu bo wolałam pobiegać w ogródku. Żeby mogli zrobić podmurówkę betonową w ruch poszła betoniarka. Pamiętam jak dziś, kiedy beton był gotowy mój tata przelał go do taczki. Jak beton był już w taczce postanowił go przewieźć miejsce, w którym zaczęli robić podmurówkę. Jechał taczką przez trawę i w pewnym momencie bardzo się poślizgnął. Jak długi wpadł twarzą prosto w ten beton. Nie wiedziałam co mam zrobić dlatego głośno zaczęłam krzyczeć i wołać pomocy. Na całe szczęście wiadro z czystą wodą była tuż obok, dlatego tato szybko przemyl sobie nią twarz. Bardzo się martwiłam czy nic mu się nie stało, ale okazało się, że wszystko jest w porządku. Wtedy ta sytuacja wydawała się dla mnie bardzo dramatyczna. Jednak z biegiem czasu każdy już do tej sytuacji podchodził z uśmiechem. Do dnia dzisiejszego wspominamy ją jako bardzo zabawną. Jednak wracając do ogrodzenia bardzo im się udało.

Ciocia była zachwycona, bardzo się cieszyła że nawet mogła oszczędzić na fachowcach. A mój tato, mój tato też miał satysfakcję z tego żeby pomógł swojej rodzinie. Zawsze wiedziałam, że jest wspaniałym człowiekiem. Do dnia dzisiejszego nigdy nie potrafi nikomu odmówić pomocy. Chciałabym kiedyś znaleźć takiego męża jakim jest mój ojciec.

Więcej ew temacie ogrodzeń można znaleźć na ogrodzenia-elpaso.pl