9 sierpnia 2021 Handel 0

Chyba każdy człowiek wie jak wygląda kasa fiskalna i do czego służy. To podstawowe urządzenie do rejestrowania sprzedaży posiada niemalże każdy przedsiębiorca prowadzący działalność handlową czy usługową. Oczywiście istnieją wyjątki, ale jest ich niewiele.

Dla kogo jest lepsza drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne lublinUstawa o podatku od towarów i usług co prawda mówi o obowiązku posiadania kasy, ale nie mówi jaki to ma być model. Wyjątkiem jest grupa firm, które od kilku lat są uwzględnione w nowym obowiązku, jakim jest rejestrowanie sprzedaży na kasie fiskalnej online. Są to między innymi restauracje, warsztaty samochodowe, salony kosmetyczne czy zakłady fryzjerskie. Taką samą rolę co kasa może pełnić drukarka, gdyż jest to identyczne urządzenie fiskalne, które pełni nieco więcej funkcji. Przede wszystkim drukarki nie są w stanie samodzielnie działać tak jak kasy, gdyż potrzebują być połączone z programem do sprzedaży, z którego pozycji wystawiane są wszelkie dokumenty księgowe. Jeżeli są nam potrzebne drukarki fiskalne Lublin jest miastem, w którym na pewno je kupimy. Działa tu kilka profesjonalnych sklepów specjalizujących się w sprzedaży wszelkiego asortymentu fiskalnego, czyli kas, drukarek i przeróżnych akcesoriów. Do drukarki, którą obsługuje się z poziomu panelu programu na ekranie dotykowym monitora, można podłączyć wagi, skaner do kodów kreskowych czy terminal płatniczy. Z pewnością na drukarce można wykonać znacznie więcej operacji niż na kasie, co wpływa na jej funkcjonalność.

Drukarki lepiej się sprawdzają w dużych firmach, które mają rozbudowany asortyment, ponieważ można na bieżąco śledzić stany magazynowe. Ceny drukarek fiskalny są bardzo zbliżone do kas i przedsiębiorca może na ich zakup otrzymać dofinansowanie do siedmiuset złotych.