21 czerwca 2019 Dom 0

 

Niebezpieczeństwo w trakcie jazdy autem związane jest nie tylko z bezpośrednim wypadkiem czy stłuczką. Często wynika również z problemów technicznych samochodu. Uszkodzenie podzespołów czy spięcie w instalacji elektrycznej może spowodować zapłon. Dlatego właśnie podstawowym elementem wyposażenia auta jest ręczna gaśnica, które może zdławić ogień w zarodku.

Małe gaśnice samochodowe

samochodowa gaśnica 1 kgJako świadomi kierowcy powinniśmy pamiętać o wszystkich obowiązkach nakładanych na nas przez przepisy ruchu drogowego. Dla naszego dobra zasady skonstruowane są tak, a nie inaczej. Ograniczenia prędkości i oznaczenia na drodze to jedno. Jednak z drugiej strony jesteśmy my. Przeglądy techniczne aut pozwalają ograniczyć ryzyko uszkodzenia podzespołów samochodu do minimum. Nasze umiejętności przewidywania pozwalają uniknąć zagrożeń, a dodatkowe wyposażenie ograniczą szkody jeśli już stanie się coś złego. Samochodowa gaśnica 1 kg, którą powinniśmy trzymać pod ręką w swoim aucie, może nie ugasi rozszalałego pożaru, ale na pewno szybko użyta będzie w stanie zatrzymać dopiero rodzący się ogień. Nigdy nie możemy być pewni co spotka nas na trasie, a mała butla pozwoli nam zmniejszyć ryzyko pojawienia się znacznie bardziej niebezpiecznej sytuacji, niż zwykłe zwarcie w instalacji elektrycznej auta. Oczywiście mniejsza gaśnica nie uratuje nas ze wszystkich opresji, ale zadziała przy tych, przy których zdążymy odpowiednio zareagować.

Bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu to fundament odpowiednich relacji między kierowcami i pieszymi. Dobrze oświetlone drogi, przemyślane oznakowania i wyposażenie dające kierującym i pasażerom bezpieczeństwo. Pamiętajmy o wszystkich zasadach ruchu drogowego i starajmy się przewidywać rozwój wypadków. W ten sposób ominą nas niebezpieczne sytuacje.