30 kwietnia 2022 Dom i ogród 0

 

Nasze plony są szczególnie narażone na kontakt z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Musimy robić wszystko, co tylko możliwe, aby chronić je, gdyż od tego może zależeć przyszłość naszej rodziny, jeżeli rolnictwo to nasze jedyne źródło utrzymania. Na całe szczęście są obecnie dostępne rożne metody chronienia naszych drogocennych upraw.

Tunel musi posiadać odpowiednią folię

solidna folia tunelowa ogrodniczaJednym z bardzo popularnych sposobów ochrony upraw przed gradem, deszczem i przymrozkami jest stosowanie tuneli pokrytych folią. Dzięki temu tworzy się specjalny mikroklimat, który pozwala nam bardziej efektywnie zarządzać energią cieplną, która dociera do naszych roślin. Specjalna folia tunelowa jest bowiem wykonana w taki sposób, żeby chętnie przyjmować duże ilości energii cieplej, ale nie oddawać jej, jeżeli to nie jest absolutnie konieczne. Dodatkowo tunel foliowy chroni też nasze rośliny przed przymrozkami i niespodziewanymi opadami deszczu. Dla wielu osób może to okazać się kluczowe, gdyż w przeciwnym wypadku nasze rośliny mogłyby zmarnieć i nie zakwitnąć, a przez to nie dać nam odpowiednich plonów, za które wykarmimy siebie i bliskich. Dlatego warto zainwestować w tunele przykryte odpowiednią folią tunelową, która będzie skutecznie chroniła nasze uprawy przed różnego rodzaju zagrożeniem spowodowanym przez przyrodę. Jeżeli interesuje nas solidna folia tunelowa ogrodnicza to możemy ją kupić w wielu miejscach.

Warto zdecydować się na ten krok jak najszybciej. Nigdy nie wiemy, kiedy niespodziewany grad lub deszcz o dużym natężeniu uderzą w nasze uprawy. Zastosowanie folii sprawi, że rośliny będą bezpieczne i nie zagrożą im nawet wczesne przymrozki, które potrafią pojawić się niespodziewanie nawet w późnych wiosennych miesiącach. To bardzo ważne dla rolników.