8 czerwca 2016 Usługi 0
wycinka drzew

Każdy, kto posiada przydomowy ogródek zapewne wie, że jego pielęgnacja wymaga wiele czasu. Aby nasze rośliny przetrwały cały rok, konieczne jest odpowiednie przygotowanie ogrodu do zimy.

Bydgoska wycinka drzew zbędnych drzew

wycinka drzewPrzede wszystkim należy zacząć od uporządkowania przestrzeni zielonej. W pierwszej kolejności chowamy wszystkie elementy małej architektury, które nie zostają na zimę. Następnie należy przygotować odpowiednio trawnik, usuwając z niego liście, które spadły podczas jesieni, gdyż drań pod nimi mogłaby zgnić lub zżółknąć. Oczywiście wykonać może nam to dobra firma sprzątające z Bydgoszczy, która dokładnie usunie pozostałości po jesiennych opadach z drzew. Dodatkowo jeżeli październik i listopad nie jest zbytnio zimny i mocno słoneczny, możemy ostatni raz skosić trawę. Warto też pomyśleć o nawozie. Pielęgnacja ogrodów obejmuje również zabezpieczenie kwiatów, szczególnie podatne na zimno są rośliny liściaste, natomiast z zieleni iglastej na niskie temperatury źle reagują cyprysy i cisy. Rośli te zwykle zamiera nie z powodu temperatury a braku dostępu do wody, gdyż nie mogą pobrać jej z zamarzniętej gleby. Jeżeli jesień mało deszczowa sami powinniśmy nawadniać ogród. Przydać może się również wycinka drzew bydgoszcz, które nie są nam potrzebne.

Dodatkowo niektóre kwiaty wymagają okrycia na zimę słomą, parawanami z włókniny bambusowej ewentualnie tekturą falistą. Są to przede wszystkim byliny, drzewa i krzewy zrzucające liście, róże i pnącza.