22 kwietnia 2017 Medycyna 0

Jako mieszkanka całkiem sporego miasta niemalże codziennie mijam wszelkiego rodzaju salony kosmetyczny, fryzjerskie, centra odnowy biologicznej i inne tego typu miejsca, które służą dbaniu o urodę i ciało. Z reguły z ich usług korzystają kobiety a co można powiedzieć w tej kwestii o mężczyznach?

Czy mężczyźni pielęgnują brody?

pielęgnacja brodyPrzechodząc ostatnio zupełnie przypadkowo przez centrum mojego miasta zauważyłam zupełnie nowe miejsce. Wiecie jak to jest kiedy bywasz często w jakimś miejscu i znasz wszystkie jego zakątki a tu nagle pojawia się coś zupełnie nowego. Zaintrygowana postanowiłam przejść na drugą stronę ulicy i z bliska przyjrzeć się co to za nowy wynalazek. Miejsce to okazało się być salonem pielęgnacji dla mężczyzn. Pielęgnacja brody? Czemu nie? Skoro mężczyźni tak chętnie ją zapuszczają to dlaczego nie mają mieć miejsca, w którym ktoś zadba o jej wygląd? Mimo, że mężczyzną nie jestem i brody z pewnością też nie mam postanowiłam wejść do środka. Przecież wszyscy dobrze wiemy, że podstawową cechą charakteru każdej kobiety jest ciekawość. Chciałam przede wszystkim dowiedzieć się z jakich zabiegów można skorzystać w tym salonie. Okazało się, że na porządku dziennym poza strzyżeniem jest również stylizacja, zabiegi odżywiające, regenerujące i całkiem mnóstwo innych, od których można dostać zawrotów głowy.  Z całą pewnością kobiety mogą Panom pozazdrościć, że powstają takie miejsca. Dość, że wyglądają obłędnie to na dodatek można w nich się zrelaksować i zadbać o wygląd. Czyli coś czym zapewne, żadna z kobiet by nie pogardziła.

Z pewnością salony dla mężczyzn znane również jako barber shop są nowością i raczej ciężko je znaleźć. Jednakże warto zauważyć, że brody są niezwykle trendy zatem osobiście wróżę im świetlaną przyszłość.