28 grudnia 2017 Produkcja 0

Ogrzewanie nadmuchowe to prosta i wydajna metoda ogrzewania powierzchni. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić. Jest stosowane w domach jednorodzinnych i w dużych obiektach budowlanych. Jednak takie ogrzewanie jest najbardziej wydajne przy dużych powierzchniach, większych niż 100 metrów kwadratowych.

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

piec z nadmuchemNajlepiej sprawdza się przy ogrzewaniu budynków o sporej powierzchni jak na przykład hale sportowe, magazyny czy biurowce. Ta metoda ogrzewania jest bardzo prosta. Piec z nadmuchem ogrzewa powietrze z zewnątrz, a następnie poprzez przewody wtłacza już ciepłe powietrze do pomieszczenia. Piece zasilane są gazem, prądem lub olejem. Do transportu ciepłego powietrza używa się dwóch rodzajów przewodów, Przewody z ocynkowanej blachy są cienkie i zabierają niewiele miejsca, jednak dzięki nim instalacja pracuje nieco głośniej co może przeszkadzać w codziennym życiu. Natomiast przewody z włókna szklanego posiadają szereg izolacji i cały proces przebiega w ciszy. Cały piec z nadmuchem jest obsługiwany poprzez panel sterowniczy. W większych budynkach można ustalać indywidualną temperaturę dla każdego pomieszczenia, a oprócz tego można również kontrolować poziom wilgotności powietrza. Najnowsze piece można kontrolować nie wstając z kanapy lub od biurka. Panel może bowiem zostać połączony z komputerem, tabletem lub telefonem. W ten sposób z dowolnego miejsca w domu lub budynku można zmieniać temperaturę powietrza.

Ogrzewanie nadmuchowe jest przydatne jeśli zależy nam na bardzo szybkim ogrzewaniu pomieszczeń. Niemal natychmiast po uruchomieniu pieca, do pomieszczenia wtłaczane jest ciepłe powietrze i temperatura powietrza rośnie. Natomiast przy innych formach ogrzewania, na efekt trzeba poczekać nawet kilkadziesiąt minut.