21 września 2020 Usługi 0

Od zawsze moją pasją było pomaganie innym ludziom. Dlatego też pracuję w szpitalu i na co dzień mam kontakt z osobami chorymi. Choć bardzo lubię swoją pracę zdarzają się w niej przykre, smutne a czasem i niebezpieczne sytuacje.

Pasy bezpieczeństwa dla chorych

pasy unieruchamiające pacjentaAby unikać niebezpiecznych sytuacji, które zagrażają życiu i zdrowiu personelu, ale także pacjenta konieczne jest odpowiednie zabezpieczanie oddziałów oraz sal szpitalnych. Niejednokrotnie to dzięki odpowiednim akcesoriom medycznym osoby chore mogą spokojnie wracać do zdrowia. Jedynym z takich przypadków był mężczyzna po rozległym  udarze mózgu. Pacjent w ciężkim stanie zagrażającym życiu bardzo źle znosił terapię i kilkakrotnie próbował o własnych siłach zejść z łóżka. Niestety mężczyzna ten miał sparaliżowaną prawą część ciała i nie ruszał nogą ani ręką. Aby nie zrobił sobie krzywdy należało założyć pasy unieruchamiające pacjenta. Dla wielu leczonych przebywających w szpitalu jest to bardzo ciężkie przeżycie jednak jest to konieczny środek bezpieczeństwa, który ma nie dopuścić do tego aby osoba chora zrobiła sobie krzywdę podczas nieobecności personelu w sali szpitalnej. Pasy unieruchamiające szybko i łatwo przymocowują pacjenta do łóżka. Pasy są w pełni bezpieczne dla pacjenta, wygodne oraz proste w obsłudze.  Pasy pozwalają zapobiec samookaleczeniu czy spadnięciu z łóżka. Pasy używane są jedynie w momencie gdy powstaje bezpośrednie niebezpieczeństwo narażenia życia lub zdrowia pacjenta.  Bezpieczeństwo i zdrowie jest dla pracowników placówek zdrowia najważniejsze.

Profesjonalny sprzęt medyczny jest podstawą do tego aby każdy pacjent mógł się bezpiecznie czuć w szpitalu. Jest to również ułatwienie dla personelu medycznego, który nie może przebywać w jednej sali dwadzieścia cztery godziny na dobę.