3 sierpnia 2018 Nieruchomości 0

Zakup działki jest często trudniejszy niż kupno mieszkania. Przed podpisaniem umowy kupna należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które pomogą uniknąć dalszych problemów. Jeśli nie masz pewności, jaka jest gleba, powinniśmy zdecydować się na jej zbadanie. Zazwyczaj są to serie odwiertów, które pozwalają na lepsze dobranie działki.

Jak wybrać odpowiednią działkę pod zabudowę?

działki - piasecznoZasadniczo decyzja o zakupie określonego kawałka gruntu podejmowana jest na podstawie ceny gruntu. Biorąc pod uwagę, że planowana jest również budowa domu, warto pamiętać o rozsądnym zarządzaniu pieniędzmi na zakup działki. Spójrz tylko na pakiety, które są odpowiedniej wielkości. Ważnym aspektem jest również kształt działki – piaseczno. Te o nieregularnych kształtach mogą generować problemy związane z integracją danej przestrzeni z naszymi oczekiwaniami. Większość osób poszukujących działek wizualizuje je w taki sposób, że wejście na działkę znajduje się po stronie północnej, a ogród po stronie południowej. W praktyce nie jest to łatwe do osiągnięcia. Patrząc na działkę, należy również zwrócić uwagę na teren. Niezliczone spadki gruntu mogą powodować problemy przy aranżacji domu, a także generować koszty związane z adaptacją technologii do kształtu działki. Trudniej jest urządzić ogród w takich miejscach. Należy pamiętać, że na działce musi istnieć droga dojazdowa o szerokości określonej przez władze miejscowe. Nie ma problemu, jeśli jest to droga publiczna.

Znając typ gleby i poziom wód gruntowych na działce, łatwiej będzie zaprojektować przyszły dom. Co więcej, badania takie czasami ujawniają historię ziemi. Okazuje się, że w miejscu tym znajdowało się kiedyś wysypisko śmieci, czy pozostałości innych budynków, czy też teren z przewagą torfu, co uniemożliwia stosowanie tradycyjnych metod budowy domu.