15 maja 2022 Zdrowie i Uroda 0

Jeszcze kilkanaście lat temu, o konopiach mówiło się głównie źle, przeważnie za za zasługą marihuany, które jest w naszym kraju nielegalna. Dziś sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ medyczna marihuana została zalegalizowana.

Jakie ma działanie olejek cbd?

certyfikowany olej konopny 30Choć każdy słyszał o konopiach, to niewiele osób wie, że istnieje ich kilka gatunków. Przede wszystkim najbardziej jest znana konopia indyjska, która słynie z działania silnie uzależniającego i psychoaktywnego. Jest ona nielegalna i nie można jej posiadać w naszym kraju. Jednak zupełnie inaczej jest z konopiami siewnymi, które są legalne i tak naprawdę niewiele wspólnego maja z innymi gatunkami. Są przede wszystkim bezpieczne i wykazują działanie prozdrowotne. Głównie produkowany jest z nich certyfikowany olej konopny 30, który można dziś bez problemu kupić w internecie. Nie mniej jednak nie jest to jedyny rodzaj olejku, ponieważ na rynku znajdziemy go w wielu stężeniach, które mogą być słabsze lub mocniejsze niż trzydzieści procent. Wszystkie dostępne w sprzedaży olejki konopne są wytwarzane poprzez ekstrakcję, głównie kwiatów konopi, ponieważ to w nich znajduje się najwięcej kannabidioli. Substancje te wykazują szereg cennych właściwości, dla których wiele osób na całym świecie spożywa olejek cbd. Im jest jego wyższe stężenie, tym szybsze i skuteczniej działanie. Trzydziestoprocentowy olejek jest zaliczany do mocniejszych, zatem idealnie się sprawdzi w łagodzeniu stanów depresyjnych i lękowych, w zwalczaniu trądziku czy nawet łuszczycy.

Nad olejkami konopnymi od lat są prowadzone liczne badania naukowe, które mają na celu potwierdzić ich wszechstronne działanie lecznicze. Wiele z nich już dowiodło skuteczność olejku cbd, dlatego też panuje tak duże zainteresowanie nimi.