17 marca 2021 Informatyka 0

Jako informatyk potrafiłem wiele rzeczy załatwić. Nie miałem problemów z rozkręcaniem sprzętu, usuwaniem wirusów, czy wgrywaniem nowych systemów. Kiedy zaczynałem tę pracę to było niewielu specjalistów od IT, więc nie miałem konkurencji. Z czasem to się jednak zmieniło. Więcej ekspertów to mniejsze szanse na korzystny zarobek. Postanowiłem działać.

Skuteczne odzyskiwanie danych

odzyskiwanie danych ssd warszawaChciałem znaleźć jakąś ciekawą specjalność informatyczną, którą większość osób się nie zajmuje, a która przynosiła by pewny zysk. Teraz wymiana części często jest nieopłacalna, więc to odrzuciłem. Wiele osób ma też programy antywirusowe, zatem usuwanie wirusów tez nie było najlepszym rozwiązaniem. Uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie odzyskiwanie danych SSD Warszawa była dobrym miejscem do założenia takiej firmy ze względu na brak konkurencji. Postanowiłem się nieco doszkolić w tym względzie, tak by móc jak najszybciej i najskuteczniej odzyskiwać dane z urządzeń powierzonych mi przez klientów. Umiałem odzyskiwać dane nie tylko z popularnych kart SSD, czy z pendrive’ów, ale także z dysków twardych i przenośnych. Z czasem biznes się rozwinął, a ja się dalej doszkalałem. Dzięki czemu umiałem przywrócic dane z telefonów komórkowych, aparatów cyfrowych, a nawet z przemysłowej kamery. Zalany pendrive, laptop ze złośliwym oprogramowaniem, a może przypadkowe usunięcie filmu z kamery? Dla mnie nie było rzeczy niemożliwych i potrafiłem odzyskać dane z każdego nośnika.

Moja firma była jedyną w mieście która umiała poradzić sobie z każdym zadaniem. Dzięki temu zawsze miałem mnóstwo klientów, którzy często polecali mnie znajomym i rodzinie. Do tego mogłem sobie pozwolić na zakup lepszego sprzęty i oprogramowania, by jeszcze szybciej i skuteczniej działać.