12 lipca 2018 Usługi 0

 

Kwiaty są bardzo symboliczne i towarzyszą wszystkim ważnym uroczystościom. Nie inaczej jest w przypadku pogrzebów, gdzie kwiaty są znakiem pamięci, szacunku, żałoby i uczuć, które kojarzymy ze zmarłą osobą. Korony i wieńce pogrzebowe są bardzo zróżnicowane i możemy je komponować według własnego gustu.

Jak dobrać odpowiednie wieńce i wiązanki na pogrzeb?

wieńce i wiązanki w KrakowieW dniu pogrzebu wiele kwiatów zwykle gromadzi się obok grobie. Dekoracje cmentarne powinny być piękne, a ich trwałość powinna być jak najdłuższa. Kwiaciarnie oferują różnokolorowe wieńce i wiązanki w Krakowie. Jego wykonanie wymaga staranności, ale poszczególne elementy mogą być przez nas wybrane. Kwiaciarnie pozwalają nam na wybór gotowego wzoru, jak również na skomponowanie nowego wzoru zgodnie z naszymi życzeniami. Dlatego też, jeśli interesują określone kwiaty, specjalne kształty lub wybrane akcesoria, poprośmy o indywidualny wieniec. Oferta kwiaciarni najczęściej obejmuje wieńce kwiatów do powieszenia na specjalnie przygotowanych półkach, ułożonych na odpowiednich podkładkach, a także bukiety kwiatów ułożone w koszyku. Standardowo wykonuje się owalne wieńce pogrzebowe i często wybiera się kształt serca. Ważną kwestią jest szarfa z pożegnaniami. Ponadto sami możemy zdecydować, czy kwiaty będą żywe czy sztuczne. Chociaż kwiaty sztuczne charakteryzują się wyjątkową trwałością, nie zastępują pięknych kwiatów żywych.

Będą one mogły rzeczywiście oddać nasze uczucie, które żywimy względem zmarłego. Każdy wieniec jest nakładany na gąbkę kwiatową, która dostarcza wodę kwiatom i przedłuża ich okres przydatności. Dekorowanie grobu wymaga szczególnej troski. Trzeba dowiedzieć się, jakie aranżacje kwiatów obok grobu są najpiękniejsze i najlepiej odzwierciedlają nasze uczucia po utracie bliskich.