19 kwietnia 2018 Dom 0

Często jasność światła można regulować, ale dzieje się to za pomocą samej żarówki. Chcemy ciemniejsze światło, montujemy żarówkę słabszą – i odwrotnie – chcemy jaśniejsze światło, montujemy żarówkę o dużej mocy. Ale przecież są inne możliwości. Nie trzeba od razu szukać mocnych żarówek, które będą nas jednocześnie oślepiać.

Montaż ściemniaczy w domu

ściemniacz led 12vWiele razy zapalając światło, mrużymy oczy przed jego intensywnością. Wielu z nas podejmuje wtedy decyzję o zakręceniu w lampie żarówki, o mniejszym natężeniu światła. Jednak, gdy przychodzi taka chwila, że właśnie potrzebujemy silniejszego światła, znów trzeba jakoś reagować i zakładać silniejsze żarówki. W dzisiejszym świecie nie trzeba już wciąż zmieniać siły natężenia światła w zakładanych przez nasz żarówkach. Wystarczy zakupić i zamontować ściemniacz led 12v, aby móc kontrolować intensywność światła. Takie ściemniacze są dostępne praktycznie w każdym sklepie, w którym są dostępne artykuły przemysłowe. Zakres napięcia ściemniaczy wynosi od 12V – do 24V. Wystarczy dobrać odpowiedni dla siebie i zamontować. Ściemniacze są na tyle dostosowane, że można nimi kierować poprzez pilota. Więc nie ma problemu, jeśli ktoś chciałby zmienić natężenie światła – aby zrobić to np. z łóżka. To bardzo wygodne tym bardziej, że zakres poziomu jasności wynosi od 0 – do 100%, a ilość poziomów jasności może wynieść np. 64. Warto zakupić takie urządzenie, ponieważ możemy znacznie łatwiej sterować natężeniem jasności światła w każdym pokoju.

Ściemniacze to bardzo popularne urządzenia i zakupują je ludzie świadomi tego, że przecież nie są skazani na jednostajną jasność w pomieszczeniach. Ściemniacze mogą zapamiętywać ostatnie ustawienia, co tym bardziej zachęca do ich zakupu. Warto zainteresować się tego typu urządzeniami.