7 grudnia 2020 Budownictwo 0

Pytając przypadkowe osoby o to jaki materiał budowlany kojarzy im się z ocieplaniem domów to najczęściej spotykaną odpowiedzią był oczywiście styropian. Nie da się ukryć, że popularność styropianu jest bardzo duża. Jednak warto też podkreślić, że nie jest to obecnie wcale najlepszy ze wszystkich dostępnych materiałów. Niektóre mogą okazać się nie tylko lepsze ale i łatwiejsze w montażu.

Izolacja termiczna budynku

płyta izolacyjna pirDo tej pory standardem było to, że domy ocieplano z użyciem metody lekkiej mokrej. Sposób ten związany był oczywiście ze wspomnianym już wcześniej styropianem. Nie da się jednak ocieplić domu styropianem szybko i bezinwazyjnie. Jednak można tego dokonać stosując inne materiały. Jednym z tych bardziej popularnych jest płyta izolacyjna PIR. Produkt ten powstaje z poliizocyjnauratu, który wyróżnia się świetnymi parametrami dotyczącymi zatrzymywania ciepła w pomieszczeniu. Płyty te są bardzo łatwe w montażu przez co automatycznie ocieplanie zajmuje znacznie mniej czasu. Płyty PIR można z powodzeniem zastosować na najróżniejszych materiałach. Nic nie stoi na przeszkodzie by zastosować ten materiał zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Od dłuższego czasu słyszy się o stosowaniu płyt PIR również w lekkich domach szkieletowych czy też domkach kanadyjskich, które w Polsce ostatnimi czasy są budowane szczególnie często.

Izolacja termiczna budynku to kwestia, której pod żadnym pozorem nie można bagatelizować. Jeśli zależy nam na tym aby nasz dom był utrzymywany stale w dobrej kondycji to należy wybierać takie materiały termoizolacyjne, które są sprawdzone i polecane przez innych. Bez dwóch zdań do takich materiałów zaliczyć można omawianą tutaj płytę PIR. Na ten moment takowe płyty spotykać można w wielu marketach budowlanych.