20 grudnia 2020 Budownictwo 0

Mnóstwo osób zastanawia się dlaczego w ich domach wciąż jest zimno mimo tego, że system grzewczy działa z pełną mocą. Niejednokrotnie problemem okazuje się brak odpowiednio skutecznej warstwy termoizolacyjnej. Dodatkowo wiele osób decyduje się jedynie na ocieplenie ścian. Natomiast już poddasze budynku często pozostaje bez ocieplenia. Należy więc zadbać o to aby ocieplenie powstało.

Skuteczne ocieplanie poddaszy

ocieplanie poddasza mazowieckiePoddasze to z punktu widzenia przewodnictwa cieplnego bardzo ważny element budynku. To właśnie przez poddasze z wnętrza domu uchodzić może najwięcej ciepła. Od jakiegoś czasu jest jednak tak, że przykłada się coraz większą wagę do tego aby te fragmenty budynku były docieplone. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest efektywne ocieplanie poddasza Mazowieckie jest jednym z tych województw, w którym można z łatwością znaleźć wiele polecanych i sprawdzonych firm, które zajmują się świadczeniem tego typu usług. Do tworzenia efektywnej warstwy termoizolacyjnej na poddaszu bardzo często używa się pianki poliuretanowej. Materiał ten daje bardzo duże możliwości jeśli chodzi o ocieplanie różnych obiektów. Z użyciem pianki PUR można ocieplać poddasza zarówno w domach drewnianych jak i murowanych. Pianka ta jest materiałem o bardzo małej masie przez co nawet bardzo gruba warstwa pianki nie będzie powodowała nadmiernego obciążenia całej konstrukcji budynku.

Na ten moment pianka poliuretanowa jest stosowana do ocieplania niezwykle często. Wynika to przede wszystkim stąd, że jest to materiał, który doskonale zatrzymuje ciepło w pomieszczeniu. Warto dodatkowo zauważyć, że po zastosowaniu pianki poliuretanowej na poddaszu będziemy mogli doprowadzić do tego, że ten fragment budynku nie będzie się nadmiernie przegrzewał w czasie letnich upałów.