14 sierpnia 2017 Budownictwo 0

Obecnie coraz częściej projektuje się i buduje domy ekologiczne. Są to domy energooszczędne. Chodzi przede wszystkim o oszczędzanie energii elektrycznej i oszczędzanie na ogrzewaniu domu. A jak wiadomo, oszczędzanie na ogrzewaniu możliwe jest tylko wtedy, kiedy dom jest odpowiednio zabezpieczony – termoizolowany.

Pianka poliuretanowa jako materiał do izolacji różnych powierzchni

natrysk pianki poliuretanowejWśród materiałów termoizolacyjnych na szczególną uwagę zasługuje pianka poliuretanowa. W skrócie nazywana jest ona pianką PUR. Pianka w postaci płynnej magazynowana jest w specjalnych zbiornikach. Wiele firm wykończeniowych oferuje natrysk pianki poliuretanowej jako najlepszej metody ocieplania domów jednorodzinnych – zwłaszcza tych energooszczędnych. Cena za taką usługę przewyższa klasyczne systemy ociepleń tj. styropian czy wełna mineralna, ale warto zapłacić więcej za wyższą jakość termoizolacji. Taki natrysk pianki poliuretanowej wykonywany jest przez wykwalifikowanych pracowników. Przewiezienie pianki nie jest trudne, bo pianka cały czas znajduje się w zbiornikach w postaci płynnej. Dopiero po uwolnieniu jej na powietrze zaczyna pęcznieć i pokrywa różne powierzchnie. Pianką można izolować elementy drewniane na poddaszu, ściany pionowe, fundamenty, piwnice, budynku gospodarskie, zakłady przemysłowe, magazyny i znacznie więcej. Jest to inwestycja na wiele lat, ponieważ pianka poliuretanowa nie traci z czasem swoich właściwości.

Przez cały czas pianka poliuretanowa funkcjonuje tak samo. Jest to też rozwiązanie ekologiczne pod tym względem, że pianka jest całkowicie bezpieczna dla środowiska naturalnego. Pianka nie emituje żadnych szkodliwych substancji nawet po długim czasie termoizolacji. Piance nie zagraża ani ogień ani woda. Jest odporna na wilgotne warunki, a ogień gaśnie na piance. Warto zainwestować w tak bezpieczny materiał.