6 grudnia 2018 Przemysł i produkcja 0

 

Swoje zastosowanie obejmy montażowe znajdują w różnych branżach, takich jak przemysł ciężki, motoryzacyjny czy na przykład hydrauliczny. Uważam, że jest to bardzo dobre, żeby zastosowanie było bardziej różnorodne niż gdyby stosować to tylko w jednej sytuacji. Myślę, że nie tylko ja doceniam, kiedy można jedną rzecz wykorzystać w kilku miejscach.

Do czego służą obejmy montażowe?

obejma montażowaZazwyczaj obejma montażowa jest stosowana do montowania bądź przymocowania ciężkich rur, czyli ogólnie mówiąc do dużych obciążeń. Obejma montażowa może być również dwuczęściowa, która jest z kolei wykorzystywana do kanału wentylacyjnego, o czym z kolei dowiedziałam się przez przypadek. Obejmy montażowe wykonane z ocynkowanej stali są stosowane do instalacji wodnych czy chłodniczych. Ceny obejm montażowych są zależne od tego, gdzie mają zostać wykorzystane, rozmiaru oraz specjalistycznych danych, które wpływają także na nią. Orientacyjnie mogę napisać, że cena obejmy montażowej zaczyna się od kilku, kilkunastu złotych, a może osiągać nawet kilkadziesiąt złotych. Obejma montażowa może być także stosowana na słupki ogrodnicze. Obejma montażowa może również zostać zastosowana na zewnątrz budynku. Nie każdy wie o tym, że obejmy montażowe mogą być także z wykładziną, która z kolei ma za zadanie izolować dźwięk. Wykładziny mogą być koloru albo czarnego albo granatowego. Najczęściej obejma montażowa jest dostępna z amortyzatorem, ponieważ dzięki niemu zapobiega przenoszeniu wszelkim wibracjom, chociażby z urządzeń.

Nie każdy ma świadomość tego, że obejma montażowa musi być sprawdzona pod kątem tego czy spełnia wymogi bezpieczeństwa pożarowego. Zanim kupi się obejmę montażową warto zorientować się zarówno w cenach, ale także do czego, która służy, żeby nie kupić tej, która nie będzie pasowała. Dodatkowym atutem jest to, że w łatwy sposób się ją montuje.