10 października 2017 Społeczeństwo 0

Posiadanie pupila to ciąg wymagających, odpowiedzialnych zadań. Jakie zwierzę wybrać dla siebie? Czym powinniśmy się sugerować? Jakie rozwiązania powinniśmy wziąć pod uwagę i jakie aspekty rozważyć? Ile kosztuje utrzymanie domowego zwierzaka?

Wybrać psa, czy dać się wybrać przez kota?

pojemniki na psie odchodyW środę spotkałem mojego kuzyna, Patryka. Strasznie narzekał, że ma poniszczone meble, bo razem z narzeczoną wzięli psiaka ze schroniska. Wszystko pogryzione i posikane. Nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale przypuszczałem, dlaczego tak się dzieje. Pies się nudził, a wykonywana przez kuzyna z partnerką praca nie pozwala na stałe wychodzenie ze zwierzakiem. Myślę, że jest to najważniejsza sprawa w przypadku psów: taka organizacja czasu, by zwierzak nie siedział sam. Młode zwierzęta muszą się wybiegać i wybawić. Kolejną, istotną sprawą jest sprzątanie, kiedy nasz szczekający przyjaciel defekuje. Co prawda, coraz więcej osiedli posiada pojemniki na psie odchody, które pozwalają na szybkie uporanie się z problemem, ale nie jest to najprzyjemniejsza czynność. Mimo licznych środków, które chronią nasze ciało przed dotykiem fekaliów, każdy chce mieć jak najkrótszą styczność z nimi. Odpowiednie rozmieszczenie na osiedlach pojemników pozwala na szybkie załatwienie sprawy. Kolejna, istotna kwestia to żywienie. Dobór karmy powinien być uwarunkowany rasą i wagą naszej pociechy. Te z górnej półki potrafią być bardzo drogie. A co z utrzymaniem kota? Cóż, tutaj sprawa jest dużo łatwiejsza.

Jeśli nie mamy warunków, to kot będzie siedział w domu, załatwiał się do kuwety, a jedyną czynnością będzie jej opróżnianie i czyszczenie. Oczywiście, i tak mamy do czynienia z fekaliami, których musimy się pozbyć. Mimo wszystko, to głównie od naszych preferencji powinno zależeć, jakiego zwierzaka chcemy posiadać i jakiemu dać dom.