13 lipca 2020 Usługi 0

Razem z mężem, kiedyś wybudowaliśmy sobie bardzo duży dom. Teraz, kiedy byliśmy już na emeryturze nie mieliśmy tyle siły co kiedyś na to, aby go sprzątać. Doszliśmy więc do wniosku, że najlepiej będzie jak zdecydujemy się wynająć pomoc domową, która wykonywałaby za nas podstawowe obowiązki przy sprzątaniu mieszkania. Łatwiej było jednak powiedzieć, niż zrobić.

Moje poszukiwania Ukraińców do pracy

jak znaleźć ukraińca do pracyPo pewnym czasie poszukiwań, zauważyliśmy że jest bardzo mało osób chętnych do fizycznej pracy. Kto chciał pracować fizycznie, już wyjechał zagranicę. I wtedy nas olśniło. Doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie jak zatrudnimy do pracy Ukraińca. Nie wiedzieliśmy tylko, jak znaleźć ukraińca do pracy. Udaliśmy się w tym celu do Urzędu pracy. Miła pani urzędnik w okienku wyjaśniła nam, że jeśli szukamy Ukraińca to powinniśmy się udać do agencji pracy tymczasowej, poszukać w internecie albo dać ogłoszenie w domach, gdzie Ukraińcy przyjeżdżający do pracy w naszym kraju dostają zakwaterowanie. Ponieważ chcieliśmy, aby większość formalności związanych z zatrudnieniem wykonali za nas profesjonaliści, dlatego przy poszukiwaniu Ukraińca do pracy udaliśmy się do agencji pracy tymczasowej. To było dla nas bardzo opłacalne ekonomicznie, ponieważ korzystając z agencji pracy tymczasowej to agencja jest bezpośrednim pracodawcą Ukraińca i to oni opłacają mu wszystkie obowiązkowe składki.

Korzystając z takiej formy zatrudnienia, my jesteśmy tylko podnajmującymi tego pracownika. Korzystając z agencji pracy tymczasowej udało nam się bardzo szybko znaleźć Ukraińca do pracy. Byliśmy z niego bardzo zadowoleni. A poza tym znalezienie Ukraińca do pracy w naszym kraju jest bardzo łatwo, ponieważ wiele osób korzystając z agencji pracy przyjeżdża dopiero wtedy, kiedy mają pewną posadę.