5 października 2019 Dom 0

 

Wiele osób, które ogrzewają dom tradycyjnymi metodami, szuka tańszej alternatywy dla swoich kotłów grzewczych. Mało popularną, ale wartą polecania, metodą jest zainstalowanie w domu pieca kondensacyjnego. Jakie są jego zalety? Postaram się nieco przybliżyć ten temat.

Alternatywa dla tradycyjnego ogrzewania, czyli piece kondensacyjne

piec kondensacyjny buderusTradycyjne kotły grzewcze zwykle działają na paliwo stałe, takie jak węgiel brunatny czy kamienny. Podczas ich spalania wydzielają się do atmosfery szkodliwe dla naszego środowiska substancje. Poza tym, ogrzewanie nimi domu jest bardzo czasochłonne i często wymaga pewnych umiejętności oraz siły. Piec centralnego ogrzewania nie posiada bowiem automatycznej regulacji temperatury, dlatego co jakiś czas należy schodzić do kotłowni w celu sprawdzenia, czy wszystko jest w porządku. Awaria czy proces spalania się węgla, bez obecności tlenu, może poskutkować na przykład zaczadzeniem. Dlatego, o wiele lepiej jest zainwestować w piec kondensacyjny Buderus, który sprawdzi się szczególnie w domach osób starszych. Jest prosty w obsłudze, z łatwością rozprowadza ciepło po całym mieszkaniu oraz, co najważniejsze, jego użycie nie wymaga wysiłku, nie jest także niebezpieczne. Kotły kondensacyjne nie wydzielają do środowiska szkodliwych gazów, ponieważ działają na zasadzie przechodzenia pary wodnej ze stanu gazowego w ciekły. W wyniku spalania gazu ziemnego, powstaje para wodna, która skrapla się. Dzięki temu otrzymujemy gorącą wodę, która przepływa systemem grzewczym i ogrzewa cały dom.

Kotły kondensacyjne to idealna alternatywa dla tradycyjnych pieców centralnego ogrzewania. Kondensacja to o wiele tańsza metoda ogrzewania budynków, która nie wymaga wysiłku oraz składowania opału w piwnicy. W domu wisi tylko niewielkie urządzenie, które programujemy według własnych potrzeb.