2 lipca 2022 Praca i usługi 0

Domowe systemy alarmowe mają za zadanie chronić nasze mienie zarówno wtedy, gdy nie ma nas w domu jak i wtedy, gdy w nim faktycznie przebywamy. Nowoczesne systemy alarmu opierają się na bardzo skutecznych urządzeniach sygnalizacyjnych nowej generacji, a zwłaszcza czujnikach ruchu.

Inteligentny czujnik ruchu

inteligentne czujniki ruchuSystemy alarmowe w domach dzisiaj działają w oparciu o detektory ruchu. Są to czujniki, które reagują na ruch, który pojawi się w zasięgu ich działania. Wtedy przesyłają one sygnał do centrali, która następnie w zależności od zaprogramowanej funkcji uruchomi alarm. Brzmi to dość prosto jednak w miarę postępu czasu takie czujniki zostały nieco unowocześnione, gdyż było z nimi wiele problemów. Największym z nich były fałszywe alarmy, gdy w zasięgu czujnika pojawiło się zwierzę. Obecnie w systemach alarmowych działają inteligentne czujniki ruchu które potrafią rozpoznawać to co się rusza. Posiadając w domu psa lub kota często mieliśmy problem z tym, że gdy tylko załączyliśmy alarm, to w momencie, gdy zwierzę pozostawione w domu znalazło się w zasięgu czujnika załączał się on. Było to bardzo irytujące. Nowoczesne czujniki opierają się na rozpoznaniu tego jak duża jest dana postać i gdy okaże się, że ta postać ma wielkość psa lub kota, to takie czujniki alarmu nie załączają. Oczywiście to bardzo uproszczony sposób działania tych czujników, ponieważ w grę wchodzą tutaj także inne algorytmy oparte na innych czynnikach, jednak testy potwierdzają, że są one skuteczne.

Wymiana czujników na inteligentne w systemach alarmowych znacznie poprawiło niezawodność tych alarmów. Chodzi głównie o tak zwane fałszywe alarmy, które starsze typy czujników generowały całą masę. Obecnie nie stwierdza się raczej problemów z tego typu zachowaniem systemów alarmowych właśnie dzięki tym czujnikom.