2 września 2021 Sport i rekreacja 0

Prywatne siłownie najczęściej urządzane są w piwnicach, garażach i pomieszczeniach, w których nie ma szczególnie dużo miejsca. Nie należą więc do szczególnie dobrze wyposażonych, głównie z powodu braku przestrzeni na sprzęt. Wyposażenie wielozadaniowe jest więc bardzo poszukiwane przez miłośników wysiłku fizycznego, posiadających własną miniaturową siłownię.

Segmentowe sztangi wielozadaniowe od HMS

sztanga hmsWszystkim amatorskim kulturystom, mającym prywatne siłownie polecane były segmentowe sztangi, aczkolwiek dopiero od niedawna zostały one uznane jako przydatne, pełnoprawne narzędzia treningowe, gdyż wcześniej nie były one zbyt popularnymi akcesoriami. Segmentowa sztanga HMS była bodaj pierwszym narzędziem tego typu, które zostało wprowadzone do inwentarza profesjonalnej siłowni, z racji swojej przydatności. Sztanga ta może bowiem funkcjonować jak standardowa sztanga do ćwiczeń fizycznych, akrobatyczna sztanga o zakrzywionym gryfie lub nawet hantel, zarówno do obciążeń lekkich jak i ekstremalnych. Dzięki możliwości regulacji szerokości gryfu, sztanga może być błyskawicznie zmodyfikowana czy nawet złożona na czas przechowywania. Jest to więc jedno z najlepszych narzędzi treningowych dla wszystkich osób mających niezbyt wiele przestrzeni do składowania wyposażenia do ćwiczeń.

Do owej sztangi pasują wszystkie odważniki, jakie obecnie można dostać w sprzedaży. Jest ona również wyposażona w zaciskowe mocowanie obciążenia, które nie ma możliwości przypadkowego odblokowania i zsuwania się z gryfu. W sklepach sportowych można natomiast kupić mnóstwo różnych segmentów do tej sztangi, dzięki którym może ona całkowicie zmienić swoją funkcjonalność. Niektóre segmenty pozwalają na wykonywanie ćwiczeń akrobatycznych, a inne ułatwiają codzienny trening fizyczny.