13 października 2021 Sport 0

Rowerzyści nie ograniczają się wyłącznie do jazdy w dzień, dlatego lampy i latarki rowerowe są niemal stałym elementem wyposażenia, obecnym zarówno w rowerach sportowych jak i drogowych. Światła rowerowe mogą mieć bardzo różną formę, od urządzeń zasilanych bateriami, po sprzęt wykorzystujący dynamo.

Latarki do rowerów sportowych

latarka rowerowa mactronicLatarki od Mactronic są jednymi z najlepszych urządzeń w swoim przedziale cenowym. Nic więc dziwnego iż są one używane również w wersjach rowerowych, zasilanych za pomocą baterii, ładowanych zarówno zewnętrznie jak i przez dynamo. Najpopularniejsza latarka rowerowa Mactronic działa bardzo podobnie jak światła samochodowe, pozwalając rowerzyście na zmianę trybu działania, w zależności od warunków na trasie i poziomu widoczności. Standardowe światło zapewnia doskonałą widoczność na prawie pięć metrów przed rowerzystą, aczkolwiek nie jest na tyle intensywne by porażać pozostałych uczestników ruchu. Mocne światła, używane w warunkach zerowego oświetlenia podczas jazdy nocnej, natomiast, mają zasięg około trzydziestu metrów, choć w oczywisty sposób zwiększają zużycie wewnętrznej baterii. Latarki zasilane są akumulatorami, umożliwiającymi ponad dziesięć godzin pracy w normalnym trybie, lub pięć w przypadku ciągłego używania jasnego światła. Baterie mogą być ładowane za pomocą portów USB lub dedykowanych ładowarek, a w przypadku serii latarek do rowerów sportowych, również za pomocą nowoczesnego dynama, podłączanego do koła rowerowego.

Latarki te są całkowicie wodoszczelne i wodoodporne, a także posiadają mocne obudowy, zapewniające doskonałą ochronę przed uderzeniami czy wstrząsami. Są jednymi z najlepszych urządzeń oświetlenia do rowerów, i mogą być akcesorium do roweru sportowego, jak również i rekreacyjnego.