9 sierpnia 2016 Hobby 0
piasek kinetyczny

Obecnie panuje moda na to, żeby nosić dzieci częściej przy sobie z pomocą różnych do tego celu przeznaczonych przedmiotów. Niektóre matki rezygnują nawet z wózka i zamiast tego postanawiają przez cały czas nosić swoje dziecko w chuście lub nosidełku.

Piasek kinetyczny dla dzieci

piasek kinetycznyNa pewno dziecko czuje wtedy większy kontakt z matką i może się dobrze rozwijać. Mimo wszystko jednak noszenie dziecka jest dość wykańczające fizycznie, więc warto, aby przynajmniej częściowo dziecko leżało sobie w wózku czy nawet w pokoju na kanapie. Może sobie wtedy oglądać książeczki dla niemowląt i jest w innej pozycji niż siedząca, czy brać piasek kinetyczny do zabawy. Dziecko nie może przecież cały czas siedzieć u mamy w nosidle. Co prawda nosidełka ergonomiczne posiadają strukturę, która ułatwia noszenie i nie szkodzi dziecku na jego postawę i prawidłowy rozwój. Mimo wszystko jednak trzeba czasami zmienić postawę swoją i dziecka. Można używać kocyki dla dzieci i kłaść swoje pociechy na nie. To także jest dobra pozycja dla dziecka. Mniejsze dzieci wręcz nie mogą siedzieć, więc trzeba ostrożnie podejść do momentu, kiedy się zacznie syna czy córkę wkładać do nosidełka. Później jest to oczywiście bardzo wygodne, bo można w czasie, jak dziecko sobie siedzi u mamy na brzuchu czy plecach, robić coś innego. Można na przykład przygotowywać posiłek wtedy, kiedy wiadomo, gdzie jest nasz mały szkrab. Jemu jest wygodnie i czuje obok siebie mamę albo tatę, a oni mogą robić to, co potrzebują.

Nie mają ciągle zajętych rąk, a więc mogą się zatroszczyć o potrzebne sprawy. To naprawdę bardzo istotne, aby mieć takie chwile dla siebie, a jednocześnie wiedzieć, gdzie dziecko się znajduje.