14 lipca 2017 Medycyna 0

W dzisiejszych czasach zdecydowanie więcej mówi się o zdrowym odżywianiu i stylu życia. Stawia się nie tylko na regularne uprawianie sportu, ale już coraz więcej ludzi zaczyna zdawać sobie sprawę na temat tego, jak ważne jest to co jemy. Każdy dietetyk poleca regularne jadanie posiłków, których powinno być 5 w ciągu dnia oraz o piciu dużych ilości wody. Dodatkowo polecane są produkty żywnościowe, które odznaczają się wyjątkowymi właściwościami. W tym tekście postaram się przedstawić kilka z nich, o których mówi się jako super żywność.

Pokarm o niezwykłych właściwościach

superfoodsSuperfoods to nazwa, która coraz częściej jest używana i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród konsumentów. Stosowana jest do pewnej grupy produktów, które w swoim składzie mają bardzo dużą ilość cennych składników odżywczych, antyoksydantów, które chronią nasz organizm przed nowotworami, witamini, których niedobory są bardzo niebezpieczne oraz minerałów, które odpowiadają za różne procesy na poziomie komórkowym. Do grupy superfoods należy komosa ryżowa, jagody goji, spirulina, kasza jaglana, amarantus, zielony jęczmień, jarmuż, siemię lniane, awokado i inne produkty. Stosowane są one najczęściej w mieszankach z innymi produktami i podawane w postaci pożywnych i pysznych koktajli, które traktowane są jako samodzielny posiłek. Niektóre z nich, takie jak kasza jaglana oraz komosa ryżowa wymagają obróbki termicznej i często podawane są jako zamiennik ziemniaków do dań głównych, bądź jako składnik dań słodkich i deserów. Są one pyszne i zdrowe, a ich zastosowań jest o wiele więcej, więc wystarczy poczytać co nieco na temat ich wprowadzania do diety. Dzięki temu dostarczymy sobie wiele cennych składników do naszego organizmu i poprawimy jego wydolność.

Warto jest dowiedzieć się więcej na temat możliwości zastosowania pokarmów o niezwykłych właściwościach i zacząć wprowadzać je do diety. Dzięki temu nie tylko wzbogacimy nasz jadłospis o cenne składniki odżywcze, ale także będziemy mogli wykazać się większą kreatywnością w kuchni. Będziemy w stanie urozmaicić naszą dietę i jednocześnie cieszyć się zbawiennym wpływem witamin, minerałów, antyoksydantów, czy aminokwasów egzogennych, których dostarczanie do organizmu pozwoli na zachowanie zdrowia i smukłej sylwetki.