20 stycznia 2017 Technologie 0

Okazuje się, że małe gniazdo rj45 może mieć naprawdę szerokie zastosowanie i być niezawodne. Powinniśmy wiedzieć o tym, że gniazdo rj45 jest zdecydowanie rzeczą obowiązkową jeśli chcemy posiadać w swoim domu telefon, internet czy cyfrową telewizję. Może się wydawać, że jest do zastąpienia i że mamy wiele opcji. Jednak jak naprawdę wygląda sprawa niezawodności gniazda rj45?

Niezawodność gniazda rj45 – skąd się bierze?

niezawodne gniazdo rj45Powinniśmy zacząć od tego, że gniazda rj45 są wykorzystywane i niezbędne przy montażu internetu. Oczywiście będzie to obszar, w którym kable światłowodowe będą wykorzystywane na najszerszą skalę. Jednak powinniśmy nauczyć się rozróżniać gniazda rj45 i wtyczki rj45. Można by było powiedzieć, że różnica jest oczywista. Jednak jeśli chodzi o gniazda rj45 to są to tak zwane żeńskie odmiany łączeń typu rj45. Można skorzystać z tych skrzyżowanych lub nie. W zależności oczywiście od tego jakie wykorzystanie dla niego znajdziemy. Niezawodne gniazdo rj45 będzie niezbędne zatem w sytuacji, kiedy chcemy wpiąć się do już istniejącej sieci. Jednak nie da się zapomnieć o tym, że w takim przypadku od strony zewnętrznej musi zostać użyta wtyczka rj45. I tutaj kwestia wyjaśnia się nam w zasadzie w stu procentach. Wiemy już, że gniazdo rj45 i wtyczka typu rj45 są kompatybilne i nierozłączne. Jednak są  należy jeszcze rozróżnić kwestię gniazda rj45 i gniazda keystone. Okazuje się, że gniazdo keystone stanowi ten sam element jest jedynie wykorzystywany naściennie. Gniazda rj45 są spotykane osobno na przykład w routerach internetowych czy stacja komputerowych. Przy takim rozróżnieniu zdecydowanie łatwiej będzie nam się posługiwać zarówno nazewnictwem jak i samymi elementami.

Jeśli będziemy mieli teraz potrzebę skorzystanie z szerokich możliwości gniazda czy też wtyczki rj45 będziemy zdecydowanie z większą świadomością wybierać potrzebne nam elementy. Musimy zdać sobie sprawę z tego, że jeśli wybierzemy gniazdo odpowiednie do zastosowania będziemy mogli liczyć na lepsze efekty końcowe. A czy to nie na tym nam najbardziej zależy?