10 lipca 2019 Usługi 0

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż nici szwalnicze muszą byś bardzo wytrzymałe. Najpopularniejszymi z nich są bez wątpienia te wykonane z poliestru, gdyż dzięki swojej elastyczności oraz specjalnemu splotowi są odporne na pranie, również te chemiczne, prasowanie oraz długotrwałe użytkowanie. Możemy je dostać zarówno w pasmanteriach, jak i hurtowniach z krawieckimi akcesoriami.

Poliestrowe włókna wzmacniają wytrzymałość nici szwalniczych

nici szwalnicze poliestroweGdy szyjemy odzież, w tym odzież ochronną, najczęściej wykorzystujemy nici szwalnicze poliestrowe, które cechuje najwyższa wytrzymałość i sprężystość, co wyróżnia je na tle innych. Bardzo trudno jest je rozerwać, czy uszkodzić. Z tego powodu coraz częściej stosowane są też w przemyśle tapicerskim. Producenci ciągle ulepszają skręt nici, by zwiększyć ich wytrzymałość. Nadto, oferują oni bardzo bogaty asortyment nici szwalniczych. Różnią się one między sobą grubością i kolorami. Zawsze jednak znajdziemy te, które będą nam najbardziej potrzebne. Dzięki nim zawsze będziemy mogli zszyć materiały o przeróżnej strukturze, a solidny szef będzie praktycznie niewidoczny. Warto mieć także na uwadze, iż poliestrowe nitki nadają się one nie tylko do przemysłowego szycia na dużą skalę. Są idealne do szycia ręcznego. Pasują także do każdego modelu używanych przez krawcowe maszyn do szycia. Posiadają również wszystkie wymagane w krajach Unii Europejskiej certyfikaty jakości, które świadczą o ich autentyczności.  

Jeśli szukamy idealnych nici do szycia, które są nie tylko elastyczne, ale i bardzo wytrzymałe zarazem, bez wątpienia powinnyśmy wybrać nici szwalnicze z poliestru. Ich gama kolorystyczna jest bardzo bogata, więc zawsze znajdziemy te, które są nam potrzebne. Nici poliestrowe idealnie nadają się do szycia ręcznego oraz maszynowego. Dostępne są zarówno w pasmanteriach, jak i w hurtowniach z krawieckimi dodatkami.