14 sierpnia 2017 Motoryzacja 0

Myjnie samochodowe to miejsca, gdzie panuje duża wilgotność, oraz jest mnóstwo detergentów, używanych do mycia nie tylko blacharki samochodowej, ale również podwozia, kół, silników itp. Jeśli jest to zwykła myjnia gdzie tylko myje się blacharkę, wtedy nie ma wymagań co do użytkowania innych detergentów.

Co jest najważniejsze w myjni samochodowej?

wyposażenie myjniPriorytetem wydaje się być woda. Myjnia bez dostępu do bieżącej wody nie ma prawa bytu. To oczywiste. Są jednak inne nie mniej ważne narzędzia i maszyny, bez których nie można prowadzić profesjonalnej myjni. Wszystkie urządzenia wchodzące w wyposażenie myjni, powinny być przede wszystkim sprawne i bezpieczne. Powinny być także zawsze gotowe do pracy, oraz być odporne na każde działanie czynników atmosferycznych. Często samochody są myte na zewnątrz, więc deszcz, czy wiatr nie może temu w żaden sposób przeszkodzić. Wszelkie akcesoria, oraz sprzęt powinno się kupować u renomowanych producentów, ponieważ tylko tak możemy być pewni ciągłości pracy naszej myjni. Niezmiernie ważną rzeczą jest także dobrze rozplanowana przestrzeń, oraz porządek. Niedopuszczalne jest, aby w czasie pracy potykać się o porozrzucane węże, czy chemikalia, lub szukać myjki, gdyż nagle nie ma jej tam, gdzie być powinna. W przypadku myjni bezdotykowych należy dbać o stan techniczny maszyn i urządzeń, które przecież na nas zarabiają. Doskonałe wyposażenie myjni nie zamyka się li tylko w wyborze drogich środków czystości. Potrzebne są także inne rzeczy.

Myjnia samochodowa może być bardzo dochodowym interesem i przy tym nie absorbować zbytnio naszej uwagi. Mając odpowiednie maszyny możemy prowadzić ten biznes z pozytywnym skutkiem. Jeśli samochodów do mycia jest w ciągu dnia dużo, można się postarać o zatrudnienie dodatkowych pracowników.