18 kwietnia 2017 Wnętrza 0

Narodziny naszego pierwszego dziecka zbliżały się wielkimi krokami. Czekało nas dużo pracy, trzeba było zaprojektować pokoik dla córki. To było wielkie wydarzenie, więc my, jako rodzice, byliśmy bardzo podekscytowani tym faktem i przygotowaniami.

Projektujemy dziecięcy pokój

projektowanie wnętrz KatowiceNie myśleliśmy ostatnimi dniami o niczym innym, jak o pokoju dla dziecka. Zastanawialiśmy się, czy projektowanie wnętrz Katowice może nam w jakiś sposób pomóc, czy lepiej wszystko zrobić samemu, przy pomocy inspiracji internetowych. Jednak w ostateczności zadzwoniliśmy po architekta wnętrz, który dał nam kilka sugestii, bo sami nie znaliśmy się dokładnie na tym, co jest dziecku potrzebne, i jak wszystko ma wyglądać. Pokój musiał być funkcjonalny. Przede wszystkim łóżeczko, w miejscu, które nie będzie zbytnio naświetlone promieniami słonecznymi. Niedaleko stół do przewijania, i jakieś drobiazgi. Nocnika jeszcze nie trzeba było kupować, ale i tak zaopatrzyliśmy się w niego, i wiele innych przedmiotów, na które jeszcze nie była pora. Stwierdziliśmy, że do pokoju dziecięcego wstawimy też stolik, abyśmy mogli na zmiany obserwować, co robi nasza pociecha. Warto zawsze mieć oko bezpośrednio, bo te elektroniczne nianie czasami mogą zawodzić. Wygodne krzesła i biały stolik będą w sam raz. Będzie można sobie czytać książki, lub gazety, gdy dziecko będzie spało, i w razie, gdy się obudzi, od razu móc podejść, by nie płakało. Architekt polecił nam również rolety, żeby w pokoju nie było zbyt słonecznie, zwłaszcza latem, bo zapowiadają bardzo wysokie temperatury.

Wraz z pomocą pana projektanta wnętrz, udało nam się wszystko doprowadzić do porządku i idealnie zaplanować. Już mamy wszystko gotowe, zostały tylko do kupienia jakieś ubranka, i kilka grzechotek dla córki.