30 marca 2022 Zabezpieczenia 0

Okulary ochronne przydają się nie tylko przy pracy warsztatowej. Niejednokrotnie są one ogromnym ułatwieniem na placu budowy, gdzie mogą chronić oczy przed odpryskami w trakcie prac montażowych, osłaniać przed pyłem czy zapobiegać zatarciu oczu w miejscu silnie zapylonym.

Budowlane okulary robocze o dużej trwałości

ochronne okulary budowlaneNa placach budowy panują jednak o wiele trudniejsze warunki niż w większości zakładów pracy, toteż i wyposażenie ochronne odróżnia się od standardowych egzemplarzy. Ochronne okulary budowlane są bardzo łatwe do odróżnienia od każdego innego rodzaju okularów do pracy, gdyż zasłaniają one okolice oczu całkowicie, nie tylko częściowo, jak zwykłe okulary. Niejednokrotnie przypominają bardziej gogle pod względem wielkości i powierzchni którą zakrywają, choć nie jest to w żadnym wypadku uznawane za problem, zwłaszcza wszędzie tam gdzie takie okulary mogą uchronić pracownika przed obrażeniami po odprysku betonu czy osłaniać przed iskrami, powstającymi podczas cięcia stali. Najbardziej polecane okulary ochronne, jakie noszą pracownicy budowlani są natomiast wysokiej jakości okularami ochronnymi, które posiadają nakładki, umożliwiające osłonięcie okolicy oczu i nie dopuszczenie substancji szkodliwych do kontaktu z takowymi. Żadne z tych okularów nie przeszkadzają jednak w wykonywaniu zadań, a przez pracowników uważane są za bardzo wygodne, zwłaszcza podczas prac latem, gdy temperatura jest najwyższa a tym samym i dyskomfort wywoływany przez sprzęt ochronny.

Dobre okulary ochronne mogą być jednak dość kosztowne, choć zazwyczaj okazuje się iż są dobrą inwestycją. Zwykłe tanie okulary mają bowiem tendencję do niszczenia się po kilku tygodniach od zakupu, a ciągła wymiana zazwyczaj powoduje dość duży wzrost kosztów sprzętu.