12 września 2022 Zwierzęta 0

Dezynfekcja jest jednym z najważniejszych działań, zmierzających do całkowitego wyeliminowania wirusów, grzybów, bakterii, pleśni oraz innych, chorobotwórczych mikroorganizmów. Natomiast warto rozważyć, która z metod jest najbardziej skuteczna.

Zastosowanie lampy UV w odkażaniu

lampa uv bakteriobójczaNa odkażanie powierzchni istnieje wiele sposobów, jak np. ozonowanie czy zamgławianie, ale mają one pewne niedoskonałości, jakie eliminują je z niektórych działań. Wszak podczas zamgławiania i ozonowania, nie można przebywać w pomieszczeniach osobom, niewyposażonym w specjalny strój ochronny, a same zabiegi mogą trwać nawet dwie godziny. Bezpośrednio po nich też nie można wejść do odkażonych pomieszczeń i trzeba poczekać kolejne dwie – trzy godziny. Natomiast nie jest przypadkiem, że w szpitalach i generalnie w placówkach medycznych, używa się lamp bakteriobójczych, emitujących promieniowanie UV. Wszak, co bardzo ważne, są one wydajne, a w pomieszczeniach można przebywać, gdyż powietrze odkażane jest w komorze urządzenia. Jeśli natomiast idzie o koszt, to dobra lampa UV bakteriobójcza kosztuje od pięciuset do, około, siedmiuset pięćdziesięciu złotych. Mówimy oczywiście o profesjonalnych modelach przeznaczonych do dużych, jak i małych pomieszczeń, przeznaczonych dla zwykłych odbiorców, jak też szpitali oraz placówek medycznych. Warto też zaznaczyć iż to urządzenie może być włączone, choćby, przez całą dobę, wszak cechuje je bardzo niski pobór mocy,

Jeżeli chcemy kupić urządzenie dezynfekujące powietrze, to wybór lampy bakteriobójczej wydaje się być najbardziej odpowiedni. Jest tak, albowiem znajduje ona zastosowanie dosłownie wszędzie, jest skuteczna i bezpieczna, w przeciwieństwie do innych metod, które mogą być wykorzystane tylko w określonych warunkach.