3 stycznia 2021 Budownictwo 0

Na rynku oferowanych jest przynajmniej kilka rodzajów działek, z których nie każda nadaje się do wybudowania na niej domu. Przepisy budowlane jasno mówią, na jakim terenie można postawić dom i pod tym kątem trzeba szukać oferty.

Co musi mieć uzbrojona działka?

działki uzbrojone blisko morza kołobrzeg i okoliceZgodnie z przepisami, żeby postawić budynek, musimy mieć do dyspozycji działkę budowlaną. Ma ona odpowiednie parametry i wszystkie wymagane dokumenty, aby można było na niej zacząć inwestycję. Jednak musi jeszcze posiadać dostęp do mediów, bo bez nich nie wybudujemy domu ani nie będzie można na niej mieszkać w cywilizowany sposób. Mowa tu jest o jej uzbrojeniu. Działki uzbrojone blisko morza Kołobrzeg i okolice są bardzo atrakcyjne pod względem lokalizacji i ceny, dlatego też nie brakuje na nie kupców. Przeważnie w ciągu kilku tygodni od pojawienia się oferty, działka zostaje sprzedana. Jeżeli zależy nam na szybkim rozpoczęciu budowy, do koniecznie trzeba szukać działki uzbrojonej, ponieważ posiada ona fizyczne wykonanie instalacji energii elektrycznej, wodnej, gazowej i kanalizacyjnej. W związku z tymi parametrami, jest też ona najdroższa, gdyż wykonanie wymienionych instalacji może pochłonąć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszty te muszą być uwzględnione w wartości działki, stąd też taka cena. Jeżeli jednak nie chcemy korzystać na przykład z gazu czy kanalizacji miejskiej, bo planujemy użytkować tylko energię elektryczną i wybudować szambo, to lepsza będzie działka z minimalnym uzbrojeniem.

Dobra działka jest połową sukcesu w budowie wymarzonego domu. Jej lokalizacja z pewnością w przyszłości podnieście cenę nieruchomości, którą planujemy na niej wybudować. Nad morzem grunty cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem, bo świetnie się nadają pod inwestycje.