26 lipca 2016 Produkcja 0
konserwacja suwnic

Suwnice to urządzenia wielkiego formatu służące do podnoszenia elementów. Konserwacja suwnic jest bardzo ważna, gdyż zapewnia pracę urządzenia przez wiele lat. Suwnice są drogie, więc konserwując można zaoszczędzić niemałe pieniądze.

Konserwacja suwnic po naprawie awarii

konserwacja suwnic Serwis suwnic powinien zapewniać ich konserwację oraz naprawę. W razie wykrycia awarii należy niezwłocznie ją usunąć, gdyż niepozorna może okazać się bardzo niebezpieczna. Najczęściej zepsuciu ulegają silniki, które po jakimś czasie po prostu tracą moc i nie są w stanie funkcjonować tak jak na początku. Oprócz tego często psują się haki, które są odpowiedzialne za trzymanie elementu i czasem nie wytrzymują dużego ciężaru. Ważne, by akurat ten element był bardzo trwały, gdyż awaria haka może spowodować upuszczenie przedmiotu. Naprawa i konserwacja suwnic powinna mieć miejsce od razu po wystąpieniu lub wykryciu awarii. Zepsuciu bardzo często ulega także przekładnia zębata odpowiedzialna za mechanizm podnoszenia i upuszczania. Podobnie jak w przypadku haków jej awaria może spowodować upadek elementu. Ze względu na ogromny ciężar, taki upadek jest bardzo groźny, dodatkowo oprócz szkód dla człowieka może on spowodować uszkodzenie mechaniczne elementu. Ze względów bezpieczeństwa oraz w jakiś sposób oszczędności finansowej suwnice powinny być stale konserwowane, a ich stan i użyteczność do pracy nieustannie monitorowane.

Przy wyborze osób naprawiających i konserwujących suwnice kluczowym kryterium nie powinna być cena, ale wysoka jakość świadczonych usług. Chodzi przecież o bezpieczeństwo ludzi i podnoszonych, często wartościowych, przedmiotów.