15 czerwca 2019 Turystyka i rekreacja 0

Tym razem zdecydowaliśmy się na wakacje w górach. Decyzja była podyktowana kilkoma względami. Przede wszystkim liczyliśmy na ciekawą odmianę, ponieważ ostatnie wczasy spędziliśmy nad morzem. Góry miały też być atrakcją dla dzieci, które jeszcze nie były w tej części Polski.

Górskie wczasy atrakcyjne dla dzieci

wczasy w górach z dziećmiW sytuacji, kiedy na urlop wybierasz się z dzieciakami, musisz przygotować zdecydowanie więcej rzeczy. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę, w końcu nie pierwszy raz jechaliśmy na urlop z maluchami. W górach jednak sytuacja była inna. Musieliśmy pamiętać choćby o odpowiednim obuwiu, przecież długie górskie spacery były w naszych planach. Oczywiście długie, ale odpowiednie dla dzieci, w końcu wiedzieliśmy, że nie ruszymy na wymagający szlak na cały dzień. Kolejnym ważnym aspektem przygotowań do wyjazdu było znalezienie noclegu. Na wczasy w górach z dziećmi najbardziej chcieliśmy znaleźć jakiś domek albo górską chatę, choć w grę wchodził również kilkupokojowy apartament. W każdym razie musiało to być coś o odpowiedniej powierzchni i z odpowiednim wyposażeniem. Kuchnia to podstawa, szczególnie w przypadku wyjazdu z niemowlakami. Osobne sypialnie także są komfortowym wyjściem. Poza tym warto znaleźć miejscówkę z placem zabaw lub ogrodem, tak by dzieciaki miały co robić także w czasie pobytu w domku. Podczas górskich wczasów z dziećmi jest też okazja do skorzystania z parków rozrywki, muzeów czy wypraw rowerowych, co również może być ciekawym doświadczeniem dla maluchów.

I właśnie w takie miejsce, pełne pięknych widoków, szlaków turystycznych i atrakcji dla dzieci postanowiliśmy pojechać na wakacje. Znaleźliśmy ciekawą miejscówkę na nocleg, blisko górskich tras i udogodnień. I z pewnością była to dobra odmiana od morza i plaży.