28 lipca 2020 Przemysł i produkcja 0

W skład obróbki metali wchodzi wiele procesów mających na celu nadanie im odpowiednich kształtów, wymiarów oraz właściwości fizycznych, a także chemicznych. Wśród najważniejszych wymienić możemy między innymi skrawanie,, obróbkę plastyczną, chemiczną, cieplną oraz cieplno-chemiczną. W celu nadania odpowiednich cech obrabianemu materiałowi wykorzystywane są różnego rodzaju technologie.

Obróbka metali – co wchodzi w skład usług?

usługi obróbki metali bydgoszczNajczęściej zakłady oferujące obróbkę metali specjalizują się w jednym procesie z wymienionych powyżej. Możemy jednak natrafić także na przedsiębiorstwa, które oferują pełny zakres usług z obróbki metali. Jeżeli interesują nas usługi obróbki metali bydgoszcz jest miastem, w którym odnajdziemy godną uwagi firmę, oferującą pełny zakres działań. Ważne jest odpowiednie sprawdzenie zakładu oraz doinformowanie się jakich metod używają pracownicy w przypadku danego procesu. Wśród podstawowego podziału obróbki metalu spotkamy się także z dodatkowymi procesami. W przypadku skrawania mamy do czynienia z toczeniem, frezowaniem oraz szlifowaniem. Z kolei obróbka plastyczna obejmuje cztery rodzaje procesów. Są nimi kucie, tłoczenie, ciągnienie, a także gięcie. W przypadku obróbki cieplnej dochodzi do zmiany struktury stopów. Jest to rodzaj obróbki, który ma wpływ na zmianę nie tylko właściwości fizycznych materiału, ale również mechanicznych oraz chemicznych. Tego rodzaju obróbka stosowana jest głównie w przypadku stali, ze względu na jej skłonność oraz możliwość modyfikacji.

Na szczególną uwagę zasługuje obróbka, która pojawiła się stosunkowo niedawno oraz wykorzystuje technologię CNC. Dzięki temu wszelkie przeprowadzane procesy są niezwykle precyzyjne. Ponadto dzięki niej procesy zostały zautomatyzowane co przekłada się na zwiększenie wydajności.