4 stycznia 2016 Budownictwo 0

Każda mała dziewczynka w pewnym okresie swojego okresu dziecięcego zaczyna marzyć o posiadaniu domku dla lalek. Same laleczki nie wystarczają. Potrzebne są modele architektoniczne.

Modele architektoniczne dla lalek?

Makieta architektonicznaMożna je czesać, przebierać, malować, szyć im ubranka, ale bawienie się nimi w powietrzu lub na dywanie prędzej czy później może się znudzić. Domek dla lalek jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie. Może być parterowy lub piętrowy, domek mieszkalny lub sklepik, w którym laleczki mogą kupić ubranka albo iść do fryzjera. Modele domow mogą być różne. Od prostych domków, z samymi ścianami i dachem, po w pełni wyposażone, kilkupiętrowe domki, posiadające nawet takie drobiazgi, jak doniczki z kwiatkami, szczotka do włosów, ręczniki w łazience, dywaniki w pokoju dziennym, czy filiżanki w kuchni. Makiety architektoniczne mogą przypominać prawdziwe domy lub nie. Te drugie mogą przypominać pałace z filmów animowanych, w których mieszkają księżniczki, czekające na swojego rycerza na białym koniu. Często takie makiety mają fantastyczne stworzenia jako zwierzątka domowe, w garderobie czekają na lalki balowe suknie, łoże z baldachimem, czy wielkie lustra, a całość jest ozdabiana kryształkami, brokatami i świecącymi elementami. Każda dziewczynka na pewno będzie zachwycona mogąc się bawić swoimi lalkami w takim pałacu. To świetna zabawa na wiele godzin i nigdy się nie znudzi, bo wyposażenie domku można zmieniać, przestawiać, lalki przebierać, zmieniać im makijaż i fryzurę, dokładać nowe lokatorki do domku, zatem codziennie może czekać na nas inna zabawa. Makiety architektoniczne czasem są do samodzielnego stworzenia, więc zanim jeszcze zaczniemy bawić się lalkami, to mamy zabawę ze składaniem makiety.

Makiety architektoniczne dla lalek są różne, większe i mniejsze, bardziej zwyczajne i bardziej bajkowe, droższe i tańsze, zatem każda wielbicielka lalek wybierze odpowiedniego dla siebie.